ایستگاه خبر

Ethereum 2.0 با یک طرح بهبود شبکه‌ی رسمی همراه خواهد بود

طرح مهاجرت به شبکه‌ی Ethereum 2.0 و برخورداری از بلاک‌چینی با مصرف انرژی بهینه‌تر، ایمن‌تر و مقیاس‌پذیر‌تر مدت‌هاست که توسط توسعه‌دهندگان اتریوم مطرح شده است. با نزدیک‌تر شدن به تحقق این رویداد، یک طرح بهبود شبکه‌ی رسمی نیز برای آن ارائه شده است.

Mikhail Kalinin، محقق شرکت فناوری نرم‌افزاری ConsenSys، یشنهاد اجرای طرح بهبود شبکه‌ی اتریوم EIP-3675 را برای بروزرسانی مکانیسم اجماع بلاک‌چین آن به اثبات‌‌ سهام (PoS) داده است. در مکانیسم اثبات سهام افراد به تائید تراکنش‌ها اقدام نموده و براساس مقدار اتریومی که در شبکه سرمایه‌گذاری می‌کنند، می‌توانند بلاک‌های جدید را ایجاد نمایند. درحال حاضر مکانیسم اجماع این شبکه براساس اثبات کار (PoW)، یا رقابت ماینرها برای تائید تراکنش‌ها، استوار است.

این طرح بهبود شبکه با آنکه زمینه‌ساز مهاجرت به Ethereum 2.0 خواهد بود اما به این معنای اجرای بلافاصله‌ی آن در سال جاری نمی‌باشد.

Tim Beiko، از توسعه‌دهندگان بنیاد اتریوم، به خبرگزاری Decrypt گفت که مهاجرت به نسل دوم اتریوم باید بی‌نقص صورت پذیرد.

Ethereum 2.0 چیست؟

بروزرسانی Ethereum 2.0 به اجرای سریع‌تر و بیشتر تراکنش‌ها در شبکه کمک خواهد کرد. بلاک‌چین اتریوم درحال حاضر با ازدحام بالایی روبرو است و گاهی قادر نیست بیش از ۱۵ تراکنش را در هر ثانیه پردازش کند.

راهکار اتریوم برای دست‌یابی به شبکه‌ای کارآمدتر، رهایی از ماینرها و افرادی است که با نرم‌افزارهای خاصی تمام تراکنش‌های شبکه را پردازش کرده و اقدام به ایجاد بلاک‌های جدید می‌نمایند. برخلاف ماینرها که برای حل مسائل رمزنگاری شده به نیروی الکتریسیته‌ی بسیار بالایی نیاز دارند، «اعتبارسنج‌ها» که به‌صورت تصادفی انتخاب می‌شوند، این فرآیند را تنها با سرمایه‌گذاری ۳۲ اتریوم در شبکه‌ی اثبات سهام انجام می‌دهند.

Ethereum 2.0 با یک طرح بهبود شبکه‌ی رسمی همراه خواهد بود

Danny Ryan، از توسعه‌دهندگان Ethereum 2.0، در مصاحبه‌ی خود با Decrypt طرح بهبود EIP-3675 را تنها یکی از مراحل مهاجرت به شبکه‌ی اثبات سهام اتریوم خواند. وی افزود: «برای تسریع مهاجرت پس از بروزرسانی‌های London و Altair، لازم است تا از صحت عمکلرد ویژگی‌های هسته‌ی مرکزی اتریوم اطمینان حاصل کرد.»

London و Altair دو مرحله‌ی اصلی از بروزرسانی‌های اتریوم برای مهاجرت به مکانیسم اثبات سهام هستند. بروزرسانی London که در چهارم ماه آگوست انجام می‌شود شامل طرح بهبود شبکه‌ی محبوب EIP-1559 است و موجب کاهش عرضه‌ی کل اتریوم خواهد شد. در بروزرسانی Altair که پیش از ماه اکتبر عرضه‌ می‌گردد نیز شبکه‌ی Ethereum 2.0 دستخوش تغییرات و اصلاحاتی خواهد شد.

پیش‌تر خواندیم که توسعه‌دهندگان اتریوم برای خنثی‌سازی بمب سختی شبکه راهکاری را به‌شکل طرح بهبود EIP-3554 ارائه کردند. این طرح با بروزرسانی London اجرا شده و به تیم توسعه‌دهنده‌ی اتریوم مهلت بیشتری برای اتمام و مهاجرت به شبکه‌ی Ethereum 2.0 خواهد داد.

پیشنهاد مطالعه: الگوریتم اثبات انجام کار در مقابل اثبات سهام، براستی کدامیک مناسب‌تراست

Source

https://coiniran.com/?p=46683
دکمه بازگشت به بالا