ایستگاه خبر

هزینه تراکنش در شبکه اتریوم بیشتر از بیت کوین

بازار رمز ارزها انگار در یک چاله گیر کرده است. قیمت بیشتر رمز ارزها در یک محدوده قیمتی ثابت شده است. دو رمزارز بزرگ بازار یعنی بیت‌کوین و اتریوم مدت هاست که تغییر قابل ملاحظه ای از لحاظ قیمت نداشته اند. علی رغم یکسری تحرکات محدود قیمتی، نرخ  فی شبکه اتریوم اما رهبری را از بیت کوین پس‌گرفته است.

گاس

این افزایش فی شبکه اتریوم درست مانند زمانی است که ارزش بیت کوین در یک سقوط لحظه ای به زیر ۹هزار دلار رسیده بود، همان زمان قیمت اتریوم نیز سقوط کرده بود. اخرین بار در سال ۲۰۱۸ فی اتریوم بیشتر از بیتکوین بود. در آن زمان برای مدت ۱۴ روز فی اتریوم از بیت کوین بیشتر شده بود.

برنامه های بسیاری در حال اجرا بر روی شبکه اتریوم هستند. برای مثال با انتقال تتر USDT به شبکه اتریوم نارضایتی‌ها از افزایش تراکم و تاخیر در تایید تراکنش ها افزایش یافته بود. برای رفع این مشکل استخراج گران ETH اعلام کردند نرخ گاس gas  را افزایش خواهند داد. به گزارش ای‌ام‌بی کریپتو، افزایش استفاده از شبکه اتریوم و پر شدن بلاک‌ها باعث افزایش چشمگیر هزینه گاس شده است.

https bucketeer e05bbc84 baa3 437e 9518 adb32be77984.s3.amazonaws.com public images d3aafbae ed38 4371 8251

مطابق با اطلاعات منتشر شده در Intotheblock، مقدار کل آدرس‌هایی که از ETH نگهداری می کنند نزدیک به ۴۰ میلیون شده است اما برای بیت کوین این رقم ۳۰ میلیون آدرس است. در کنار این با نزدیک شدن به عرضه ETH2، تعداد آدرس هایی که ۳۲ اتریوم نگهداری می‌کنند نیز افزایش یافته است (این کمترین مقدار ممکن برای بودن در Stake  است).

علی رغم این مسائل میانگین فی شبکه بیت کوین همچنان پیشتاز است. برای بیت کوین این نرخ بین ۱ تا ۱.۵ دلار بوده و برای اتریوم زیر ۱ دلار گزارش شده است. جایی بین ۰.۴۷ تا ۰.۶۵ دلار.

https://coiniran.com/?p=39660
دکمه بازگشت به بالا