ایستگاه خبر

کاهش ۷۵ درصدی هزینه تراکنش‌ها در شبکه اتریوم

هزینه ارسال تراکنش در بلاک‌چین اتریوم بالاخره امروز با کاهش ترافیک شبکه سقوط کرد.

به گزارش خبرگزاری کوین‌تلگراف و با استناد به اطلاعات EthGasStation، میانگین هزینه گس GAS در روز چهارشنبه امروز بین ۳۰ الی ۴۰ Gwei بوده است. کاربران برای اطمینان از ارسال تراکنش خود زیر ۳۰ دقیقه باید حداقل ۶ Gwei پرداخت می‌کردند.

این کاهش در هزینه گس پس از دوماه افزایش مستمر هزینه گس رخ داده است. در دو ماه گذشته و در برخی موارد هزینه گس تا ۱۴۰ Gwei افزایش یافته بود. برای یک تراکنش استاندارد اتر به عنوان مثال هزینه ارسال از چیزی در حدود ۱ دلار به کمتر از ۰.۲۵ دلار کاهش یافته است. این کاهش هزینه گس برای کاربران دیفای اهمیت بیشتری دارد. آنها در برخی از تراکنش‌های خود مجبور به پرداخت ۱۵ دلار فی می‌شدند.

به نظر می‌رسد این کاهش هزینه بخشی از روندی است که از چند روز پیش آغاز شده است.

e9d1d45b7cd9ffa3d1e286ad7977a273

کاربرد کلی گس و تعداد توکن‌های ارسالی کمی کاهش یافته اند. این می‌تواند نشانه‌ی کاهش تراکنش‌های دیفای نیز باشد. با توجه به اینکه اطلاعات اتراسکن برای روز چهارشنبه هنوز در دسترس نیست، نمی‌توان به طور دقیق علت کاهش چشمگیر هزینه تراکنش در شبکه اتریوم را مشخص کرد.

جامعه اتریوم در ماه ژوئن کمینه گس را ۲۵ درصد افزایش داده بود. (کمینه گس معادل سایز بلاک در شبکه اتریوم است). اما این برای مقابله با ترافیک به وجود آمده در روزهای اخیر کافی به نظر نمی‌رسید.

شایان ذکر است که تقاضای گس در شبکه اتریوم الاستیک است. به این معنی که وقتی قیمت‌ها بالاست، تراکنش‌هایی با ارزش پایین کاهش می بایند. این یک پدیده مهم است چرا که بسیاری از صنایع بر روی اتریوم با تراکنش‌های ارزش پایین فعالیت می‌کنند.

بیشتر بخوانیم: ریسک‌های موجود در صنعت مالی غیرمتمرکز

https://coiniran.com/?p=40502
دکمه بازگشت به بالا