ایستگاه خبر

کاهش شدید هزینه‌ی تراکنش اتریوم طی سه هفته گذشته

همراه با کاهش هزینه‌ی تراکنش اتریوم، حجم و مبالغ معامله شده در شبکه اتریوم نیز طی سه هفته گذشته بطور قابل توجهی کاهش یافته‌اند.

متوسط ​​هزینه تراکنش اتریوم (ETH) در ماه گذشته به بالاترین رقم (ATH) – حدود ۱۲ دلار – رسید و باعث نگرانی معامله‌گران و سایر کاربران ETH شد. در نتیجه، استخراجگران اتریوم با جمع‌آوری هزینه‌های ثبت تراکنش، در ماه سپتامبر، مجموعا ۱۶۶ میلیون دلار از محل هزینه‌ی تراکنش‌ها درآمد کسب کردند.

اما اکنون، اوضاع تا حد زیادی به حالت عادی برگشته است. طبق داده‌های Glassnode، هزینه تراکنش‌‌های Ethereum که توسط استخراجگران کسب شده است از حداکثر ۴۲،۷۶۳ ETH در ۱۷ سپتامبر به ۵،۸۹۸ در روز گذشته کاهش داشته است. چیزی معادل ۸۶.۲٪ کاهش در کمتر از سه هفته.

از سوی دیگر، متوسط ​​کارمزد هر تراکنش به مقدار مشابهی کاهش داشته است و از قله ۱۱.۶۲ دلاری در ۱۷ سپتامبر به ۲.۱ دلار طی روز گذشته رسیده است. این موضوع باعث شده بلاکچین Ethereum ارزان‌تر باشد.

این فقط کارمزد تراکنش‌‌ها نبوده که در چند هفته گذشته به طرز چشمگیری کاهش یافته است. تعداد مطلق معاملات در شبکه Ethereum نیز بطور قابل ملاحظه‌ای کمتر شده و روز گذشته به ۹۳۵،۰۰۰ رسیده است – ۲۹.۲٪ کاهش از زمان رسیدن به اوج سال ۲۰۲۰ ، یعنی ۱.۳۲ میلیون در ۱۷ سپتامبر.

ارزش کل معامله شده حتی به میزان بیشتری کاهش یافته است. این میزان از ۶.۵ میلیون ETH در ۱۷ سپتامبر به ۱.۷ میلیون ETH در روز گذشته رسیده است، یعنی ۷۴٪ کاهش.

بیشتر بخوانید:‌ سرمایه گذاری در دیفای ، تمام آنچه که باید از پیش بدانید!

حالا هیاهوی تبلیغاتی پیرامون پروژه‌های دیفای تا حدودی از بین رفته است و عمده سکه‌های اصلی DeFi در هفته گذشته ضررهای زیادی را متحمل شده‌اند، از جمله Uniswap (-27.6٪) ،Yearn Finance (-41.2٪) و UMA (-28.5٪). شما فکر می‌کنید کاهش هزینه‌ی تراکنش اتریوم چه تاثیری در آینده پروژه‌های دیفای خواهد داشت؟

 

Source

https://coiniran.com/?p=41394
دکمه بازگشت به بالا