ایستگاه خبر

نظرسنجی Finder: قیمت اتریوم در کمتر از یک دهه به ۱۴ هزار دلار می‌رسد!

نظرسنجی انجام شده ازسوی شرکت فینتک استرالیایی Finder نشان می‌دهد که اکثر شرکت‌کنندگان (۷۸%) به‌روزرسانی مرج (The Merge) را دارای تاثیری مثبت بر قیمت اتریوم می‌دانند. براساس نتایج این نظرسنجی، انتظار می‌رود که قیمت اتریوم تا پایان سال ۲۰۲۲ (۱۴۰۱) و ۲۰۳۰ (۱۴۰۹) به ترتیب معادل ۱۷۰۰ و ۱۴۰۰۰ دلار باشد.

پامپ‌ قیمت احتمالی اتریوم

با نزدیک شدن تاریخ اجرای به‌روزرسانی مرج، اتریوم به یکی از جذاب‌ترین موضوعات حوزۀ بلاک‌چین-رمز ارز تبدیل شده است. سازوکار اتریوم پس از مرج از اثبات کار (PoW) به اثبات سهام (PoS) تغییر و توسعۀ برترین آلتکوین بازار را تضمین خواهد کرد.

پیشرفت بلاک‌چین اتریوم تاثیر مستقیم و مثبتی بر قیمت توکن بومی آن ETH نیز داشته و یک افزایش ۶۰ درصدی را طی ۱۰ روز گذشته برای آن رقم زده است. ETH پس از این روند گاوی اوج قیمت چندماه اخیر خود یعنی ۱۶۰۰ دلار را ثبت کرد.

در همین راستا موسسۀ Finder با اجرای یک مطالعه از نظر سرمایه‌گذاران دربارۀ قیمت اتریوم طی سال‌های آتی مطلع شد. اکثر شرکت‌کنندگان معتقدند هر واحد از ETH تا پایان سال ۲۰۲۱، ۲۰۲۵ (۱۴۰۴) و ۲۰۳۰ (۱۴۰۹) به ترتیب معادل با ۱۷۰۰، ۵۰۰۰ و ۱۴۰۰۰ دلار خواهد شد.

نکتۀ قابل‌توجه آن است که ۸۰ درصد شرکت‌کنندگان عامل دست‌یابی اتریوم به این سطوح قیمتی را تنها با اجرای موفقیت‌آمیز مرج ممکن می‌دانند. با بررسی نتایج می‌توان گفت که ۲۹ درصد از افراد معتقدند قیمت اتریوم بلافاصله پس از مهاجرت به سازوکار اثبات سهام جهش پیدا می‌کند، ۲۴ درصد این جهش را در یک بازۀ ۳ ماهه ممکن دانسته و ۱۱ درصد نیز اعمال تغییرات را نیازمند یک دورۀ یکساله دانسته‌اند.

پیش‌بینی کارشناسان دربارۀ اتریوم

Joseph Raczynski، کارشناس فناوری و نظریه‌پرداز شرکت Thomson Reuters، اتریوم را «خون دنیای کریپتو» نامیده است زیرا از میلیاردها دلار ارزش ذخیره، تراکنش و توکن پشتیبانی می‌کند. در این بین کارشناسان دیگری همچون Asher Tan، مدیرعامل CoinJar، و Daniel Polotsky، بنیان‌گذار و رئیس CoinFlip، با خوش‌بینی تمام رسیدن ETH به سطح ۲۰۰۰ دلاری را پیش از پایان سال میلادی دور از تصور نمی‌دانند.

Polotsky بیت‌کوین را محبوب‌ترین دارایی دیجیتال مورداعتماد افراد خواند اما مدعی شد رمز ارزهای مخاطره‌آمیزی همچون اتریوم گزینۀ بهتری در هنگام بحران‌های اقتصادی بوده و می‌توانند سود بیشتری نصیب سرمایه‌گذاران کنند.

Arthur Hayes، بنیان‌گذار و مدیرعامل سابق صرافی BitMEX، از برجسته‌ترین افراد حاضر در حوزه رمز ارزها است. وی ماه پیش گفته بود که بازار یا درحال نزدیک شدن به کف پایینی خود است یا به آن رسیده است، در نتیجه دارایی‌های دیجیتال به زودی در روند مثبت قرار می‌گیرند.

وی با فرض شروع یک بازار گاوی قوی، مدعی شد که هرواحد از ETH تا پایان سال میلادی جاری شانس دستیابی به سطح ۱۰ هزار دلاری را خواهد داشت.

پیشنهاد مطالعه: رخداد تسلیم بازار (Market Capitulation) در ارزهای دیجیتال چیست؟

Source

https://coiniran.com/?p=57548
دکمه بازگشت به بالا