ایستگاه خبر

با راه‌اندازی شبکه آزمایشی Kintsugi اتریوم ۲.۰ نزدیکتر از همیشه است

تیم‌های توسعه‌دهنده اتریوم مشغول آماده‌سازی اتریوم ۲.۰ بوده‌اند، پلتفرم اثبات سهام که برای سریع‌تر، ارزان‌تر کردن و صرف انرژی کمتر تراکنش‌های این بلاکچین طراحی شده است.

اما در حالی که اتریوم ۲.۰ هنوز کاملاً آماده نیست، اولین شبکه آزمایشی اصلی آن که نحوه عملکرد شبکه را نشان می‌دهد به زودی در اختیار عموم قرار می‌گیرد.

تیم بیکو، که توسعه‌دهندگان هسته اتریوم را هماهنگ می‌کند، امروز، در وبلاگ بنیاد اتریوم، از راه‌اندازی شبکه آزمایشی Kintsugi خبر داد. Kintsugi یک کلمه ژاپنی و به معنی استفاده از طلا برای تعمیر اشیاء شکسته بدون تلاش برای پنهان کردن آسیب است. این کلمه حس شفافیت را در مورد تاریخچه چیزی برمی‌انگیزد.

طی چند ماه گذشته، تیم‌های کلاینت به طور خستگی‌ناپذیری برای اجرای مجموعه جدیدی از ادغام نقاط عطف اتریوم ۲ با شبکه اصلی کار کرده‌اند. آن‌ها اکنون از یک شبکه آزمایشی جدید رونمایی می‌کنند.

با شکوفایی برنامه‌های مالی غیرمتمرکز، NFTها و حتی بازی‌های مبتنی بر بلاکچین، هزینه‌های تراکنش شبکه باعث نگرانی برخی از کاربران شده است. مبادله دارایی‌ها به صورت همتا به همتا یا پیشنهاد قیمت کلکسیون‌های دیجیتال در زنجیره، بخشی از انرژی شبکه را می‌طلبد. برای انجام تراکنش‌های نسبتاً سریع، افراد باید هزینه‌های بیشتری بپردازند یا منتظر بمانند تا فعالیت در بلاکچین کمتر شود.

اتریوم ۲.۰ این مشکل را حل می‌کند. این شبکه را از یک سیستم اثبات کار مانند بیت‌کوین که دارای «ماینرها» اعتبارسنجی تراکنش‌ها است، به یک سیستم اثبات سهام منتقل می‌کند که به افراد اجازه می‌دهد با قفل کردن مقداری از ETH خود در پروتکل، شبکه را ایمن کنند. در حالی که هم ماینرها و هم سهامداران پاداش دریافت می‌کنند، سیستم اثبات سهام اتریوم فضای موجود در شبکه را نیز افزایش می‌دهد.

توسعه‌دهندگان قبلاً گام هایی را به سمت اتریوم ۲.۰ برداشته بودند. فاز ۰ این به‌روزرسانی در دسامبر گذشته با راه‌اندازی Beacon Chain فعال شد، که در نهایت برای اتصال شبکه فعلی به شبکه جدید استفاده خواهد شد. و میلیاردها دلار ETH قبلاً در شبکه جدید سرمایه‌گذاری شده است.

برای آماده شدن این ادغام، توسعه‌دهندگان چهار شبکه آزمایشی کوتاه‌مدت را معرفی کرده‌اند که برای شبیه‌سازی نحوه عملکرد شبکه پس از رسیدن به اثبات سهام طراحی شده‌اند. با این حال، Kintsugi نه تنها برای توسعه‌دهندگان، بلکه برای همه اعضای عمومی شبکه طراحی شده است.

بیکو نوشت:

اگرچه کلاینت و تجربه کاربری همچنان بهبود می‌یابند، ما جامعه را تشویق می‌کنیم تا استفاده از Kintsugi را برای آشنایی با اتریوم ۲ شروع کنند.

اکثر آن‌ها امیدوارند که شرایط به اندازه کافی خوب باشد، به طوری که پس از Kintsugi شبکه‌های آزمایشی دیگر – مانند Görli و Rinkeby – بتوانند برای شبیه‌سازی انتقال استفاده شوند.

بیکو نوشت:

وقتی این شبکه‌ها فعال و پایدار شوند، سراغ انتقال اصلی اتریوم به اثبات سهام می‌رویم.

 

پیشنهاد مطالعه: اتریوم ۲.۰ چیست؟ (Ethereum 2.0) تاریخ عرضه اتریوم ۲

 

Source

https://coiniran.com/?p=48894
دکمه بازگشت به بالا