ایستگاه خبر

رونمایی از اتریوم ۲.۰ در اپریل ۲۰۲۰

نسخه اولیه ETH 2.0 فقط چند ماه با ما فاصله دارد. پس از اینکه پروتکل مقدماتی آن، تحت بررسی‌های اولیه قرار گرفت، تیم تحقیق و توسعه ETH 2.0 بر روی رفع نقص‌های جزئی یافت‌شده توسط Least Authority، در  ۳۱ مارس ۲۰۲۰ کار خواهد کرد.

یک قدم نزدیکتر به واقعیت

فعالیت‌های اتریوم (ETC)  در فصل سخت کریپتوها رونق گرفته است. علیرغم پایین آمدن رشد قیمت در نیمه دوم سال ۲۰۱۹ و در هفته‌های اخیر، این شبکه توانسته است ثبات خود را حفظ کند. اکنون فاز بعدی چرخه عمر اتریوم با رونمایی از  ETH 2.0 آغاز می‌شود. این یک قدم برای نزدیک‌تر شدن به اجرای پروتکل‌هاست. بوترین در مورد آغاز به کار اتریوم ۲ گفت:

«بهترین راه برای گمانه‌زنی در مورد زمان اجرای فاز اصلی این است که بدانیم، اولاً به یک شبکه تست چندمرحله‌ای احتیاج داریم، دوماً باید منتظر بمانیم که تست آن برای مدتی بدون مشکل اجرا شود، پس از آن می‌توانیم فاز جدید را راه‌اندازی کنیم. این روش با آنچه در سال ۲۰۱۵ برای اتریوم انجام دادیم مشابه است؛ بنابراین نمی‌توان به طور قطعی پیشبینی کرد چه زمانی شبکه اصلی اجرایی می‌شود. با همه این اوصاف، آوریل بسیار محتمل به نظر می‌رسد.»

مشکلات واقعی تنها در زمان راه‌اندازی مشخص می‌شوند

مانند اکثر بلاک‌چین‌های عمومی، اجرا‌های اولیه و پیش از رونمایی عمومی قابل اطمینان و امن است. اما فقط پس از انتشار عمومی، نقص‌ها و مشکلات مربوط به شبکه شناسایی و در نسخه‌های بعدی حل می‌شوند.

کریپتوکارنسی‌ها در بلاک‌چین های عمومی برای ایجاد انگیزه و ترغیب مهاجمان مخرب به تئوری‌‌های بازی‌ متوسل می‌شوند که پس از عملیاتی شدن پروتکل و اجرای چندین  باره آن قابل تجزیه و تحلیل خواهد بود. بلاک‌چین‌های عمومی نوپا هستند و گذر زمان و عملیات‌های مکرر تنها راه اطمینان یافتن از آنهاست. متأسفانه، ممکن است ماه‌ها و حتی سال‌ها طول بکشد تا یک بلاک‌چین برای مصرف انبوه آماده شود.

 

Source

https://coiniran.com/?p=37936
دکمه بازگشت به بالا