ایستگاه خبر

شبکه Swarm ، بستر ذخیره‌سازی مبتنی بر اتریوم، درعرضه توکن خصوصی، ۶M$ جمع‌آوری کرد

انجمن شبکه Swarm ، تیم توسعه‌‌دهنده یک شبکه ذخیره‌سازی غیرمتمرکز مبتنی بر اتریوم، در یک عرضه توکن خصوصی موفق به جمع‌آوری ۶ میلیون دلار سرمایه شد.

در این عرضه خصوصی، توکن‌های BZZ، توکن بومی این شبکه در بین شرکت‌های سرمایه‌گذاری مخاطره‌پذیر مثل HashKey Capital، NGC Ventures و KR1 توزیع شد. بنیاد ‌Bitcoin Suisse این فروش را اداره کرده است.

حالا با تزریق سرمایه تازه، شبکه Swarm قصد دارد در سه‌ماهه دوم امسال شبکه اصلی خود را راه‌اندازی کند. این شبکه در چهار سال گذشته در فرآیند توسعه قرار داشته است. هدف کلی این شبکه، ایجاد یک سیستم عامل اینترنتی بدون سرور مرکزی است که می‌تواند از برنامه‌های غیرمتمرکز میزبانی کند.

در نزدیکی راه‌اندازی شبکه اصلی، این پروژه قصد دارد بخشی از توکن‌های خود را به صورت عمومی عرضه کند. این انجمن اظهار داشته که با تأیید نهایی، جزییات این عرضه را منتشر خواهد کرد.

شبکه Swarm چیست؟

این شبکه یک پلتفرم ذخیره‌سازی غیرمتمرکز و توزیع محتوا است. در واقع، شبکه Swarm یک لایه خدمات پشته Web3 اتریوم است که با هدف تأمین یک فضای ذخیره‌سازی توزیع شده و فرد به فرد برای دستور برنامه‌ها، داده کاربران و داده‌های وضعیت و بلاک چین ایجاد شده است. این پروژه قصد دارد خدمات متنوع لایه مبنا برای Web3 ارائه دهد. این خدمات شامل پیام رسانی فرد به فرد، پخش رسانه‌ای، خدمات پایگاه داده غیرمتمرکز و همچنین زیرساخت مدیریتی مقیاس‌پذیر برای اقتصاد‌های غیرمتمرکز است.

از منظر کاربر نهایی، شبکه Swarm چندان بی‌شباهت به وب جهانی نیست. تفاوت در آن جا دیده می‌شود که محتوا به جای سرورهای مجزا در شبکه‌های ذخیره‌سازی فرد به فرد موجود است. این شبکه فرد به فرد، خودپایدار است، چرا که بر اساس یک سیستم انگیزه ساخته شده که امکان حسابداری فرد به فرد و معامله منابع محتوا در ازای پرداخت را میسر می‌کند.

این پروژه به خوبی با لایه‌ی شبکه پروتکل چندگانه اتریوم، devp2p، و بلاک چین اتریوم ادغام شده است تا بتواند شفافیت نام دامنه، پرداخت‌های خدمات و بیمه قابل دست‌یابی بودن محتوا را ارائه دهد.

|| بیشتر بخوانیم: پروتکل گراف (The Graph)، ابزاری برای جستجو روی بلاکچین‌ها

Source

https://coiniran.com/?p=43759
دکمه بازگشت به بالا