ایستگاه خبر

عرضه اتریوم در صرافی‌ها به پایین‌ترین حد خود رسید

عرضه اتریوم در صرافی‌ها اخیراً به روند نزولی خود ادامه داده و اکنون به ۱۰.۳ یعنی پایین‌ترین سطح تاریخ خود رسیده است.

فقط ۱۰.۳ درصد از کل عرضه اتریوم در حال حاضر در صرافی‌ها نگهداری می‌شود

طبق داده‌های شرکت تحلیل زنجیره‌ای سانتیمنت (Santiment)، عرضه فعلی اتر در صرافی‌ها از کمترین میزان ثبت‌‌شده در تقریباً هشت سال پیش هم پایین‌تر است.
«عرضه در صرافی‌ها» شاخصی است که درصد کل عرضه اتریوم را که در حال حاضر در کیف پول‌های تمام صرافی‌های متمرکز ذخیره می‌شود، نشان می‌دهد.

وقتی ارزش این معیار کاهش می‌یابد، به این معنی است که در حال حاضر کوین‌ها از این پلتفرم‌ها خارج می‌شوند. چنین روندی، اگر طولانی شود، می‌تواند باعث افزایش قیمت دارایی صعودی شود چون نشانه‌ای از انباشت در بازار است.

از سوی دیگر، روند رو به رشد این سنجه به این معنی است که سرمایه‌گذاران در حال حاضر اترهای خود را به صرافی‌ها واریز می‌کنند. به عنوان یکی از دلایل اصلی انتقال دارندگان به این پلتفرم‌ها برای اهداف مرتبط با فروش، این نوع روند می‌تواند بر ارزش دارایی اثر نزولی داشته باشد.
اکنون، در اینجا نموداری وجود دارد که روند عرضه اتریوم در صرافی‌ها را در چند سال گذشته نشان می‌دهد:

عرضه اتریوم در صرافی‌ها - کوین ایران
عرضه اتریوم در صرافی‌ها – کوین ایران

همانطور که در نمودار بالا نشان داده شده است، عرضه اتریوم در صرافی‌ها از ابتدای دوره صعودی این چرخه تا اواسط بازار نزولی در سال ۲۰۲۲ در یک روند نزولی ثابت بوده است.

این شاخص در این دوره شاهد رشدی بود که نشان می‌دهد سرمایه‌گذاران در این پلتفرم‌ها سپرده‌گذاری می‌کردند. این ممکن است نشانه‌ای از تسلیم شدن باشد، زیرا دارندگانی که در طول دوره صعودی خرید کرده‌اند، تمایل دارند در زمان شروع بازارهای نزولی دارایی خود را بفروشند.

با این حال، این روند صعودی که در حال ایجاد بود، در حوالی زمان سقوط صرافی ارزهای دیجیتال FTX از بین رفت. دلیل این امر این بود که سرمایه‌گذاران پس از مشاهده آنچه در FTX رخ داد، بیش از هر زمان دیگری از خطرات نگهداری کوین‌های خود در صرافی‌های متمرکز آگاه شدند.

بنابراین، تعداد زیادی از دارندگان کوین‌های خود را از چنین پلتفرم‌هایی برداشت کردند تا آن‌ها را در کیف پول شخصی خود نگه دارند. به دلیل این حرکت، عرضه در صرافی‌ها با افت شدید مواجه شد.

جالب اینجاست که از آنجایی که امسال شاهد یک روند صعودی بوده‌ایم، این سنجه هنوز روند معکوس خود را آغاز نکرده و به کاهش ادامه داده است.

 

پیشنهاد مطالعه: انواع کلاه‌برداری‌های مرتبط با اتریوم ۲.۰

 

 

Source

https://coiniran.com/?p=61821
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x