ایستگاه خبر

عرضه اتر از زمان به‌‌روزرسانی مرج 100000 توکن کاهش یافته است

از زمانی که به‌‌روزرسانی مرج (The Merge) اتریوم را از مکانیزم اجماع اثبات کار پر انرژی به روش اثبات سهام سازگارتر با محیط زیست منتقل کرد، عرضه اتر بیش از 100000 توکن کاهش یافته است.

طبق اطلاعات وبسایت رصد اتریوم ultrasound.money، در 217 روز گذشته، کل عرضه اتر 103092 توکن، به ارزش بیش از 200 میلیون دلار با قیمت‌های فعلی، کاهش یافته است.

اگر مرج هرگز اتفاق نمی‌افتاد و امنیت اتریوم به جای سپرده‌گذاران وابسته به ماینرها بود، عرضه اتر بیش از 2.52 میلیون توکن یا 4.9 میلیارد دلار افزایش می‌یافت. عرضه کوین‌های بومی اتریوم نیز سالانه 3.53 درصد افزایش می‌یابد.

در عوض، عرضه سکه اتریوم پس از مرج 0.144 درصد در سال کاهش یافته است. علاوه بر این، ultrasound.money ادعا می‌کند که 1.2 میلیارد دلار در همان بازه زمانی از ذخیره‌های اتر حذف شده است. عرضه فعلی اتر تقریباً 120,418,032 میلیون توکن است. نمودار ultrasound.money که عرضه اتر را از زمان به‌‌روزرسانی مرج نشان می‌دهد:

ultrasound.money chart showing ether supply since the merge
عرضه اتر از زمان به‌روزرسانی مرج سالانه 0.144 درصد کاهش یافته است. منبع: ultrasound.money

 

طرح بهبود اتریوم 1559

اگرچه به‌‌روزرسانی مرج بدون شک کاهش عرضه بومی کوین اتریوم را تسریع کرده است، اما طرح سوزاندن اتر را اجرا نکرد. در عوض، این جنبه توکنومیک توسط طرح بهبود اتریوم 1559 – یا به اختصار EIP-1559 – با به‌روزرسانی لندن آغاز شد.
آگوست گذشته – یا به طور دقیق 623 روز پیش – به‌روزرسانی لندن اتریوم هزینه‌های تراکنش را به هزینه پایه و کارمزد اولویت تقسیم کرد. اولی سوزانده می‌شود، در حالی که دومی به ماینرها پرداخت می‌شد، که در حال حاضر ماینری در پروتکل وجود ندارد.

EIP-1559 همچنین برای کاهش‌ فشار بر اتر طراحی شده است، زیرا هزینه پایه کاهش می‌یابد و در نتیجه میزان تورم در شبکه اتریوم را کاهش می‌دهد. اما به خودی خود، عرضه کل بلاکچین را کاهش نداده است. از زمانی که لندن شروع به کار کرد، کل عرضه اتر 3.21 میلیون سکه افزایش یافته است.

سوزاندن اتر از زمانی که ارتقای شپلا اتریوم، برداشت‌های سهام اتر را کمی بیش از یک هفته پیش باز کرد، افزایش یافته است.

 

پیشنهاد مطالعه: هرآنچه باید دربارۀ به‌روزرسانی مرج (Merge) اتریوم بدانید!

 

Source

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا