ایستگاه خبر

عرضه اتر از زمان به‌‌روزرسانی مرج ۱۰۰۰۰۰ توکن کاهش یافته است

از زمانی که به‌‌روزرسانی مرج (The Merge) اتریوم را از مکانیزم اجماع اثبات کار پر انرژی به روش اثبات سهام سازگارتر با محیط زیست منتقل کرد، عرضه اتر بیش از ۱۰۰۰۰۰ توکن کاهش یافته است.

طبق اطلاعات وبسایت رصد اتریوم ultrasound.money، در ۲۱۷ روز گذشته، کل عرضه اتر ۱۰۳۰۹۲ توکن، به ارزش بیش از ۲۰۰ میلیون دلار با قیمت‌های فعلی، کاهش یافته است.

اگر مرج هرگز اتفاق نمی‌افتاد و امنیت اتریوم به جای سپرده‌گذاران وابسته به ماینرها بود، عرضه اتر بیش از ۲.۵۲ میلیون توکن یا ۴.۹ میلیارد دلار افزایش می‌یافت. عرضه کوین‌های بومی اتریوم نیز سالانه ۳.۵۳ درصد افزایش می‌یابد.

در عوض، عرضه سکه اتریوم پس از مرج ۰.۱۴۴ درصد در سال کاهش یافته است. علاوه بر این، ultrasound.money ادعا می‌کند که ۱.۲ میلیارد دلار در همان بازه زمانی از ذخیره‌های اتر حذف شده است. عرضه فعلی اتر تقریباً ۱۲۰,۴۱۸,۰۳۲ میلیون توکن است. نمودار ultrasound.money که عرضه اتر را از زمان به‌‌روزرسانی مرج نشان می‌دهد:

ultrasound.money chart showing ether supply since the merge
عرضه اتر از زمان به‌روزرسانی مرج سالانه ۰.۱۴۴ درصد کاهش یافته است. منبع: ultrasound.money

 

طرح بهبود اتریوم ۱۵۵۹

اگرچه به‌‌روزرسانی مرج بدون شک کاهش عرضه بومی کوین اتریوم را تسریع کرده است، اما طرح سوزاندن اتر را اجرا نکرد. در عوض، این جنبه توکنومیک توسط طرح بهبود اتریوم ۱۵۵۹ – یا به اختصار EIP-1559 – با به‌روزرسانی لندن آغاز شد.
آگوست گذشته – یا به طور دقیق ۶۲۳ روز پیش – به‌روزرسانی لندن اتریوم هزینه‌های تراکنش را به هزینه پایه و کارمزد اولویت تقسیم کرد. اولی سوزانده می‌شود، در حالی که دومی به ماینرها پرداخت می‌شد، که در حال حاضر ماینری در پروتکل وجود ندارد.

EIP-1559 همچنین برای کاهش‌ فشار بر اتر طراحی شده است، زیرا هزینه پایه کاهش می‌یابد و در نتیجه میزان تورم در شبکه اتریوم را کاهش می‌دهد. اما به خودی خود، عرضه کل بلاکچین را کاهش نداده است. از زمانی که لندن شروع به کار کرد، کل عرضه اتر ۳.۲۱ میلیون سکه افزایش یافته است.

سوزاندن اتر از زمانی که ارتقای شپلا اتریوم، برداشت‌های سهام اتر را کمی بیش از یک هفته پیش باز کرد، افزایش یافته است.

 

پیشنهاد مطالعه: هرآنچه باید دربارۀ به‌روزرسانی مرج (Merge) اتریوم بدانید!

 

Source

https://coiniran.com/?p=62099
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x