ایستگاه خبر

درآمد حاصل از استیکینگ اتریوم در آستانه به‌روزرسانی شانگهای کمتر شد

داده‌ها نشان می‌دهد درآمد استیکینگ اتریوم (ETH) تنها در یک هفته 13.6 درصد کاهش یافته است. کاهش درآمد چند ساعت قبل از به‌روزرسانی مورد انتظار شانگهای که برای امروز در حدود ساعت 22:27 UTC برنامه‌ریزی شده است، رخ می‌دهد.

طبق اطلاعات ارائه‌شده توسط Staking Rewards، درآمد اعتبارسنجی اتریوم از 2.43 میلیارد دلار در 5 آوریل به 2.1 دلار در زمان نگارش این خبر کاهش یافت. طبق نمودار، درآمدها در طول هفته گذشته به طور مداوم در حال کاهش بوده است.

Ethereum staking revenue drops ahead of the Shanghai upgrade - 1
درآمد اعتبارسنجی اتریوم – 12 آوریل | منبع: Staking Rewards

علاوه بر این، کاهش درآمد استیکینگ این بلاکچین با کاهش قیمت اتر همراه است. اتر در 24 ساعت گذشته 2.74 درصد کاهش یافته است و بر اساس داده‌های ارائه‌شده توسط TradingView، در زمان نگارش این خبر تقریباً 1870 دلار معامله می‌شود.

Ethereum staking revenue drops ahead of the Shanghai upgrade - 2
نمودار قیمت ETH – 12 آوریل | منبع: crypto.news

طبق گزارشی در 11 آوریل، کاهش قیمت اتریوم با به‌روز شانگهای انتظار می‌رود، زیرا اعتبارسنج‌ها در نهایت اجازه خواهند داشت وجوه خود را از شبکه خارج کنند.

در حالی که داده‌های هفت روزه نشان‌دهنده کاهش درآمد است، سپرده‌گذاران اتریوم از ابتدای سال 2023 شاهد افزایش شدیدی بوده‌اند. درآمد اعتبارسنجی در 90 روز گذشته بر اساس داده‌های ارائه شده توسط Staking Rewards، حدود 97 درصد افزایش یافته است.

بر اساس داده ها، لیدو فایننس (Lido Finance) همچنان بیشترین سپرده را در دومین بلاکچین بزرگ صنعت کریپتو دارد و تقریباً 31 درصد از کل ETH استیک‌شده را به تنهایی به خود اختصاص داده است.

با نزدیک شدن به به‌روزرسانی شانگهای، انتظار می‌رود تعداد اعتبارسنج‌های اتریوم افزایش یابد.

 

پیشنهاد مطالعه: استیک کردن چیست؟ (Staking) استیکینگ ارز دیجیتال به زبان ساده!

 

Source

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا