ایستگاه خبر

قیمت اتریوم از ۴۰۰۰ دلار عبور کرد!

قیمت اتریوم، دومین رمز ارز برتر بازار، هم‌اکنون از ۴۰۰۰ دلار عبور نموده است. این موفقیت در پی یک هفته رشد پیوسته و ثبت قیمت‌های تاریخی جدید حاصل گشته است. دوشنبه‌ی گذشته اتریوم توانست از ۳۰۰۰ دلار عبور و پس رسیدن به محدوده‌ی ۳۵۰۰ دلاری روند صعودی قدرتمندی را ادامه دهد.

ارزش بازار ۴۶۰ میلیارد دلاری اتریوم که همچنان پس از بیت‌کوین در جایگاه دوم قرار دارد ممکن است دست‌خوش تغییر شود.

بیت‌کوین تنها یک پول دیجیتالی است، اما اتریوم علاوه بر این ظرفیت‌های دیگری نیز دارد. بلاک‌چین اتریوم با معرفی قراردادهای هوشمند و کدهای کامپیوتری خودمحور، خالق دنیای امورمالی غیرمتمرکز است.

توسعه‌ی بی‌نظیر امورمالی غیرمتمرکز در سال گذشته مدیون قراردادهای هوشمند بلاک‌چین اتریوم بوده است. Olaf Carlson-Wee، موسس شرکت سرمایه‌گذاری رمز ارز Polychain Capital، ارزش دارایی‌های موجود در سازمان‌های خودمحور غیرمتمرکز فعال در این حوزه را تقریبا ۷۵ میلیارد دلار برآورد کرده‌ است.

اتریوم روزهای خوبی را سپری می‌کند

جمعه‌ی گذشته خبر بسیار خوبی منتشر شد که درپی آن شرکت بزرگ VanEck درخواست خود را برای تاسیس صندوق سرمایه‌گذاری بورس (ETF) اتریوم به کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) تسلیم نمود.

ETFها نوعی کالای مالی هستند که به افراد امکان سرمایه‌گذاری در محصولی خاص را بدون نیاز به خرید آن می‌دهند. این کالاها روشی ارزان و قانونی برای سرمایه‌گذاران است تا رمز ارز دلخواه خود را از طریق بورس خریداری نمایند. در نتیجه بسیاری از موسسات مالی بزرگ با سرمایه‌های کلان خود جذب بازار کریپتو خواهند گشت.

در سال ۲۰۲۱ شاهد افتتاح ۴ ETF اتریوم در کشور کانادا بودیم. سه صندوق نخست متعلق به شرکت‌های Purpose ،Evolve و CI Global Asset Management هستند که در اواسط ماه آوریل راه‌اندازی شدند و توانستند در اولین هفته‌ی فعالیت خود حجم معاملاتی بالغ بر ۱۳۸ میلیون دلار را ثبت نمایند.

گفتنی است که سه شرکت فوق در ابتدای سال جاری ETFهایی برای بیت‌کوین نیز ایجاد نمودند. اواخر ماه پیش شرکت ۳iQ موفق به ثبت چهارمین ETF اتریوم در کانادا شد.

قیمت اتریوم از 4000 دلار عبور کرد!

جامعه‌ی رمز ارز مشتاقانه منتظر آغاز فعالیت Ethereum 2.0 است تا از بلاک‌چینی سریع‌تر، ارزان‌تر و حافظ محیط‌ زیست بهره‌مند گردد. طبق اخبار موجود، نسخه‌ی فعلی اتریوم در اواخر سال جاری با نسخه‌ی دوم آن ادغام خواهد شد تا اتریوم را هرچه بیشتر بهینه سازد.

پیشنهاد مطالعه: ده روش ساده برای کسب درآمد از رمز ارزها

Source

https://coiniran.com/?p=45582
دکمه بازگشت به بالا