ایستگاه خبر

به‌روزرسانی شانگهای اتریوم در اوایل آوریل اجرا خواهد شد

توسعه‌دهندگان اصلی اتریوم، روز گذشته به این اتفاق نظر رسیدند که به‌روزرسانی شانگهای/کاپلا (که «شاپلا» نیز نامیده می‌شود) را به اوایل آوریل آماده کنند، گرچه هنوز تاریخ مشخصی اعلام نشده است.

این به‌روزرسانی در ابتدا برای پایان ماه مارس برنامه‌ریزی شده بود. تیم بیکو، سرپرست پروژه، اعلام کرد که راه‌اندازی به‌روزرسانی شانگهای در شبکه اصلی تا دو هفته دیگر به تعویق افتاده است. علت این تعویق آن بود که به اپراتورهای نود فرصت داده شود تا کلاینت خود را ارتقا دهند. او همچنین به راه‌اندازی موفقیت آمیز به‌روزرسانی شانگهای در شبکه آزمایشی سپولیا (Sepolia) در سه شنبه گذشته اشاره کرد.

گام بعدی، استقرار این به‌روزرسانی در شبکه آزمایشی گوئرلی (Goerli) است، یک شبکه آزمایشی که امکان عملکردهای متنوع‌تری مانند آزمایش قراردادهای هوشمند و اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز را فراهم می‌کند. به طور خاص، خروج مرحله ای مورد انتظار اتر (ETH) از زنجیره Beacon بخشی از آزمایش خواهد بود. تست گوئرلی برای ۱۴ مارس ۲۰۲۳ در نظر گرفته شده است و بیکو در تاریخ ۱۶ مارس برای توسعه‌دهندگان یک فراخوان دیگر در نظر گرفته است، زمانی که آ‌ن‌ها احتمالاً تاریخ راه‌اندازی در شبکه اصلی را تعیین می‌کنند. البته با فرض اینکه تا آن زمان همه چیز به خوبی پیش برود.

شانگهای به‌روزرسانی مورد انتظار (و در نتیجه هارد فورک) به اتریوم پس از مرج است که انتقال اتریوم از یک مکانیسم اثبات کار (PoW) به یک مکانیسم اثبات سهام (PoS) را تکمیل کرد. با به‌روزرسانی شانگهای اعتبارسنج‌ها می‌توانند در نهایت اتر سپرده‌گذاری‌شده خود را که از دسامبر ۲۰۲۰ در شبکه قفل شده خارج کنند. سایر به‌روزرسانی‌های پیش‌بینی‌شده بر افزایش سرعت تراکنش‌ها و کاهش هزینه‌های گس متمرکز است.

پیشنهاد مطالعه:  هرآنچه باید دربارۀ به‌روزرسانی مرج (Merge) اتریوم بدانید!

 

Source

https://coiniran.com/?p=61295
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x