ایستگاه خبر

قطع سرویس‌رسانی متامسک به‌دلیل اختلال شبکه‌ی Infura

سرویس‌دهنده‌ی مهم اتریوم Infura روز گذشته با اختلال مواجه شد. قطعی این شبکه‌ی زیرساخت‌ که توسط ConsenSys توسعه یافته است، مانع از تکمیل تراکنش‌های کیف‌پول مهم متامسک شد.

قطع سرویس‌رسانی متامسک به‌دلیل اختلال شبکه‌ی Infura

اختلال شبکه‌ی Infura

کاربران اتریوم در عصر روز گذشته هنگام دسترسی به اپلیکیشن‌های Web3 با مشکل دچار شدند. Infura نیز مشکل را پذیرفته و در توئیتر خود اعلام کرد که تیم پشتیبانی با تمام توان درحال رفع چالش پیش آمده است. این اختلال توسط کیف‌پول متامسک نیز تایید شد و طی یک توئیت به کاربران توصیه نمود که برای رفع قطعی از نودهای دیگری استفاده کنند.

قطع سرویس‌رسانی متامسک به‌دلیل اختلال شبکه‌ی Infura

با شروع این اختلال، تکمیل هرگونه تراکنش در صرافی یونی‌سوآپ و بازار OpenSea ناموفق بود و میانگین هزینه‌ی گس نیز به حدود ۱۷ gwei کاهش یافت. باگذشت حدودا سه ساعت از تایید مشکل، سرویس‌رسانی مجدد به‌حالت عادی بازگشت.

براساس داده‌های نودهای اتریوم شبکه‌های دیگری همچون AVADO، Moralis و AnyBlock نیز تحت‌تاثیر این اختلال واقع شدند.

این نخستین باری نیست که شبکه‌ی Infura با قطعی روبه‌رو شده است، این ضعف عملکرد موجب شده تا وابستگی اتریوم به این زیرساخت با انتقادهایی مواجه شود. به‌عقیده‌ی بسیاری از کاربران یکی از راهکارهایی که می‌تواند مشکلات این زیرساخت را رفع کند اجرای نودهای کامل اتریوم شخصی است. گزینه‌ی دیگر مهاجرت به نودهای جانبی پشتیبانی شده‌ توسط متامسک مانند Alchemy است.

چالش‌های فعلی زیرساخت‌های متمرکز به‌پیدایش راهکارهای زیرساختی غیرمتمرکز منتهی شده است. برای نمونه Pocket Network نودهای زیرساختی خود را از بلاک‌چین‌های متنوعی به‌دست می‌آورد و بی‌نیاز از سرویس‌های متمرکز به‌کاربران خود خدمت‌رسانی می‌کند.

پیشنهاد مطالعه: آموزش کامل‌کیف پول متامسک MetaMask + ویدیو

Source

https://coiniran.com/?p=50802
دکمه بازگشت به بالا