ایستگاه خبر

تصمیم بنیاد اتریوم برای تغییر نام تجاری «ETH 2.0»

بنیاد اتریوم برای جلوگیری از سردرگمی در آینده، عبارات اتریوم ۱.۰ و اتریوم ۲.۰ را تغییر داده است. در آینده، آن‌ها به ترتیب به عنوان «لایه اجرایی» و «لایه اجماع» اتریوم شناخته می‌شوند.

اصطلاحات جدید اتریوم برای تغییر نام تجاری «ETH 2.0»

در یک پست وبلاگی، روز دوشنبه، بنیاد اتریوم اعلام کرد که اصطلاحات «لایه اجرا» و «لایه اجماع» را با «ETH 1.0» و «ETH 2.0» جایگزین خواهد کرد.

«لایه اجرا»—که قبلا به عنوان اتریوم ۱.۰ شناخته می‌شد—به بلاکچین اثبات کار اشاره دارد که امروزه با نام اتریوم شناخته می‌شود. اثبات سهام Beacon Chain که قرار است پس از ادغام دو بلاکچین، فرآیندهای اجماع را در اختیار بگیرد، از این پس به عنوان «لایه اجماع» شناخته می‌شود. در مجموع، آن‌ها به‌طور جمعی به عنوان «اتریوم» شناخته می‌شوند.

گام مهم در این مسیر، «ادغام» آینده خواهد بود که در آن زنجیره اثبات کار فعلی با زنجیره اثبات سهام سازگار می‌شود و راه‌اندازی نسخه آزمایشی برای ژوئن ۲۰۲۲ زمانبندی شده است.

اثبات سهام یک سیستم اجماع است که اعتبارسنج‌ها را ملزم می‌کند وجوه خود را در شبکه به اشتراک بگذارند تا تراکنش‌های جدید را تأیید کنند. حرکت اتریوم از اثبات کار به اثبات سهام برای ایجاد مقیاس‌پذیری بیشتر و در نهایت کاهش هزینه‌های تراکنش در نظر گرفته شده است.

در این پست، این تیم نگرانی‌هایی را مطرح کرد که شرایط موجود، اتریوم ۱.۰ و ۲.۰، پتانسیل ایجاد سردرگمی کاربران جدید را دارند. بنیاد اتریوم در آن پست ویلاگی نوشته است:

کاربران فکر می‌کنند که Eth1 اول و Eth2 بعد از آن قرار می‌گیرد. یا اینکه Eth1 با وجود Eth2 دیگر وجود ندارد. هیچ کدام از این‌ها درست نیست.

به گفته تیم، پس از انجام ارتقا در سال جاری، دیگر دو شبکه متمایز به نام ETH 1.0 و ETH 2.0 وجود نخواهد داشت. این دو به سادگی اجزای جداگانه اما جدایی‌ناپذیر شبکه کلی موسوم به اتریوم خواهند بود.

یکی دیگر از اهداف مهم در پشت تغییر نام تجاری، جلوگیری از کلاهبرداری بود. هدف این تیم جلوگیری از کلاهبرداری کاربران توسط نهادهای مخرب است که از سردرگمی ایجاد شده توسط نام‌های عددی زنجیره‌های اثبات کار و اثبات سهام اتریوم استفاده کرده‌اند. چنین کلاهبرداری‌هایی گاهی اوقات شامل فریب دادن کاربران به این باور است که حتماً باید ETH خود را به ETH 2.0 انتقال دهند، که منجر به از دست رفتن سرمایه می‌شود.

 

پیشنهاد مطالعه: اتریوم ۲.۰ چیست؟ (Ethereum 2.0) 

 

Source

https://coiniran.com/?p=49462
دکمه بازگشت به بالا