ایستگاه خبر

راه‌اندازی شبکه آزمایشی محدود لایه دو توسط استارت‌آپ مقیاس‌پذیری اتریوم، Optimism

به گزارش خبرگزاری Theblockcrypto، شرکت Optimism که راه‌حل مقیاس پذیری اتریوم را با استفاده ابزار لایه دوم خود ارائه می‌کند، شبکه آزمایشی محدود را راه‌اندازی کرده است.

این شرکت اعلام کرده است که یک فرآیند تدریجی را برای معرفی محصول خود برگزیده است که در آن با یک گروه از برنامه‌های غیرمتمرکز به صورت یک به یک ادغام خواهد شد تا اشکالات فنی را جدا کند.

اولین برنامه غیرمتمرکزی که با شبکه آزمایشی محدود Optimism ادغام می‌شود، صرافی دارایی مصنوعی Synthetix خواهد بود. این صرافی برای کاربران خود ۲۰۰ هزار توکن را در نظر گرفته تا برای آن‌ها انگیزه‌ای برای استفاده از شبکه Optimism ایجاد نماید. توکن SNX در حال حاضر ارزشی معادل ۴.۶۵ دلار دارد و این پاداش در مجموع ۹۳۰ هزار دلار است.

پروژه‌های دیگر برای تست شبکه Optimism، صرافی غیرمتمرکز یونی‌سوآپ و اوراکل قیمت غیرمتمرکز Chainlink هستند.

مراحل شبکه اصلی Optimism

راه‌اندازی این شبکه آزمایشی ۴ مرحله دارد که این راه‌حل را به شبکه اصلی می‌رساند. در فاز A، هیچ سپرده و برداشتی ممکن نیست. شبکه تنها اجازه می‌دهد که توکن‌ها را به Goerli لایه دو فرستاد و کاربران می‌توانند توکن‌های sUSD (کوین پایدار Synthetix) را صادر کنند، بسوزانند و پاداش‌های استیک کردن خود را دریافت کنند.

در فاز B،‌ سپرده‌گذاری ممکن می‌شود. کاربران قادر خواهند بود توکن‌های SNX استیک شده را با انجام سپرده گذاری افزایش دهند.

در فاز سوم، قرارداد های ماشین مجازی (Optimism (OVM ارتقا می‌یابند تا قابلیت تأیید را اضافه کنند. در نهایت در فاز چهارم، برداشت وجه ممکن می‌شود و اعضا عملیات برداشت را انجام می‌دهند تا پاداش‌های شبکه آزمایشی را در شبکه اصلی دریافت کنند.

شرکت Optimism هنوز برنامه زمانی خود را برای این مراحل منتشر نکرده است. این شرکت که در ابتدا گروه غیرانتفاعی Plasma نام داشت، نشان تجاری خود را تغییر داد تا کاملا بر روی راه‌حل‌های مقیاس‌پذیری اتریوم متمرکز شود. این شرکت توسط دو شرکت Paradaigm و CoLab Ventures مورد پشتیبانی قرار گرفته و تاکنون توانسته است ۳.۵ میلیون دلار سرمایه را جذب کند.

بیشتر بخوانیم: آشنایی با اتریوم و تبدیل شدن به یک توسعه دهنده اتریوم

https://coiniran.com/?p=41282
دکمه بازگشت به بالا