ایستگاه خبر

مقیاس‌پذری و تراکنش‌های بدون هزینه در راه است

ETH 2.0 یک تجدید ساختار است که انتظار می‌رود در ماه‌های آینده انجام شود. هم‌اکنون اما راه‌حل‌های مقیاس‌پذیری و تراکنش‌های بدون هزینه گاس GAS  موجود است. به گزارش Cointelegraph این شبکه در حال افزایش محبوبیت است به طوری که تعداد کیف پول‌های فعال از ژانویه بیش از دو برابر شده است.

Syntetix به شکل بهینه‌ای افزایش مقیاس دارد

برنامه‌نویسان دومین پروتوکول بزرگ مالی غیرمتمرکز در دنیا یعنی Synthetix، با تیم تحقیقاتی بهینه سازی اتریوم لایه ۲ هم‌کاری کرده تا استقرار آزمایشی صرافی Syntetix را بر Optimistic Virtual Machine پیاده‌سازی کنند. این یک راه‌حل لایه دو است که طراحی شده تا پلت‌فرم‌های مالی غیرمتمرکز با سرعتی قابل‌ رقابت با سیستم‌های متمرکز عمل کنند. استفاده از فناوری‌های مقیاس‌پذیری، دستاورد‌های شگرفی در عملکرد داشته است، از جمله یک کاهش ۳۷.۵ برابری در زمان به‌روز‌رسانی اوراکل، یک کاهش ۷۵ برابری در زمان تأیید تراکنش‌ها و کاهش قیمت گاس شبکه در اوراکل و تراکنش‌های مبادله ای. با این وجود یک پتانسیل قوی برای اتریوم وجود دارد تا مقیاس‌پذیری را بدون انتقال به پروتوکل‌های اثبات سهام  ارتقا دهد.

Biconomy نسخه بتای شبکه اصلی را راه‌اندازی می‌کند

در روز چهارم ماه می، بیکونومی Biconomy  نسخه بتای شبکه اصلی خود را به‌منظور تقویت‌ ساختار شبکه، راه اندازی کرد. این پلت‌فرم طراحی شده تا معاملات بدون گاس در پروتوکل‌های DApp را تسهیل نماید و موانع فنی در برابر مقیاس پذیری هرچه بیشتر را از میان بردارد. پروتوکل‌های DApp که بیکونومی را یک‌پارچه ساخته‌اند، قادر خواهند بود که به درخواست‌ها از طریق یک رابط رمز و نام کاربری آسان دسترسی داشته باشند.  این امر نیاز به تعامل فنی با قرارداد‌های هوشمند و یا پرداخت هزینه گاس را حذف می‌نماید.

در این بین با افزایش محبوبیت پروتوکل‌های مالی غیرمتمرکز (DeFi) و انتظارات قوی درباره‌ی انجام  ETH 2.0،‌ تعداد کاربران فعال از ماه ژانویه بیش از دو برابر شده است. ایجاد آدرس‌های منحصر به فرد نیز در هفته‌های اخیر سرعت گرفته تا جایی که تعداد کیف پول‌های جدید روزانه از ۵۰۰۰۰ در آغاز ۲۰۲۰ به ۱۰۰۰۰۰ در ماه مارس رسیده است. اکنون تعداد کل آدرس‌های منحصر به فرد فراتر از ۹۶ میلیون است.

https://coiniran.com/?p=38693
دکمه بازگشت به بالا