ایستگاه خبر

کاهش هزینه‌ی گس به افزایش قیمت اتریوم منجر شد

پس از یک هفته رکود شدید برای بازار کریپتو، کاهش هزینه‌ی گس اتریوم را در روند صعودی تازه‌ای قرار داده است. این رمز ارز در صرافی بایننس موفق به ثبت اوج قیمت تاریخی جدید ۲،۶۴۵ دلار شد و بلاک‌چین آن نیز شاهد بیشترین تعداد آدرس‌های فعال یعنی ۷۷۱،۰۰۰ بود. رکورد قبلی مربوط به نوامبر ۲۰۲۰ با ۷۳۹،۰۰۰ عدد آدرس است.

کاهش هزینه‌ی گس

با کاهش هزینه‌ی گس اتریوم به پایین‌ترین حد هفتگی، تراکنش‌های سریع این رمز ارز تنها ۵۴ gigawei (wei کوچکترین واحد اتریوم) کارمزد دربر دارند. به‌طور کلی با پایان معاملات در آخر هفته‌ها، کارمزد شبکه و هزینه‌ی گس به کمترین مقدار خود می‌رسد.

نکته‌ی قابل توجه دیگر افزایش ۳ درصدی سلطه‌ی اتریوم در روز گذشته در مقابل کاهش تدریجی سلطه‌ی بیت‌کوین بر بازار است. این یک شاخص تاریخی برای رونق بازار آلتکوین‌ها محسوب می‌گردد. معامله‌گران با کاهش هزینه‌ی گس و کارمزهای پایین‌تر پایان هفته‌ها، تمایل بیشتری به تجارت در بلاک‌چین خواهند داشت. اتریوم که در گذشته به‌دلیل کارمزدهای بالای تراکنش‌هایش معروف بود، اکنون به‌نظر می‌رسد در کاهش هزینه‌ی گس گام برمی‌دارد.

کاهش هزینه‌ی گس به افزایش قیمت اتریوم منجر شد

بلاک‌چین اتریوم درحال حاضر مشغول بروزرسانی‌هایی در راستای کاهش کارمزدهای بالای تراکنش در ماه‌های اخیر است. مدتی پیش هارد فورک Berlin با چندین طرح اصلاحی پایان یافت و هارد فورک London نیز در ژوئیه‌ی ۲۰۲۱ اجرایی خواهد شد.

علی‌رغم ریزش شدید بیت‌کوین در هفته‌ی گذشته و تاثیر مستقیم آن بر کل بازار، اتریوم روند صعودی خود را با تداوم ادامه ‌می‌دهد. این رمز ارز از معدود پروژه‌هایی بود که با سقوط ۱۵ رصدی بیت‌کوین افت قیمت زیادی را تجربه نکرد.

پیشنهاد مطالعه: بهترین صرافی‌ ارز دیجیتال ایرانی – مقایسه تخصصی بهار ۱۴۰۰

Source

https://coiniran.com/?p=45321
دکمه بازگشت به بالا