ایستگاه خبر

اتریوم در مسیر صعود به قیمت ۳۷۰ دلار

با ادامه سیر صعودی بیت کوین و افزایش بهای این رمزارز پیشتاز به سطح مقاومت کلیدی ۹۷۰۰ دلار، قیمت اتر، دومین رمزارز بزرگ بازار نیز با عبور از مرز ۳۰۰ دلار به بالاترین رقم خود در سال جاری میلادی رسید.

دیروز، بازار رمزارزها شاهد افزایش بهای دو رمزارز پیشتاز یعنی بیت کوین و اتریوم بود؛ به‌طوری که بیت کوین برای مدتی کوتاه به بالای سطح ۹۷۰۰ دلار صعود کرد و اتر نیز با برجای گذاشتن رکوردی تاریخی در سال جاری، مرز ۳۰۰ دلار را پشت سر گذاشت.

فارغ از دلایل تکنیکال، افزایش سریع بهای اتریوم، به اخباری بازمی‌گردد که می‌گوید کل حجم سپرده‌گذاری انجام شده در حوزه مدیریت مالی غیرمتمرکز یا همان دیفای از مرز ۴ میلیارد دلار عبور کرده است.

در حال حاضر، سه پلتفرم برتر در حوزه دیفای عبارت‌اند از: میکر (Maker)، آوه (Aave) و کامپوند (Compound) که هریک به‌ترتیب میزبان ۸۷۵، ۶۳۹ و ۶۱۶ میلیون دلار از سپرده‌های کاربران هستند.

داده‌های دریافتی از DeFi Pulse نیز نشان می‌دهند که بخش امور مالی غیرمتمرکز، در سال جاری میلادی، رشد چشم‌گیری را تجربه کرده است. در حالی که کل ارزش مبالغ  سپرده‌گذاری‌شده در این بخش در ابتدای سال جاری برابر با ۱ میلیارد دلار بود؛ اما اکنون این رقم به عدد حیرت‌انگیز ۴ میلیارد دلار رسیده است.

Source

https://coiniran.com/?p=40287
دکمه بازگشت به بالا