ایستگاه خبر

هکر کلاه‌ سفید شبکه‌ی اپتیمیسم ۱۷ میلیون توکن‌ OP را بازگرداند!

هکری که دو روز پیش تقریبا ۲۰ میلیون توکن OP را سرقت کرده بود در ساعات آغازین امروز ۱۷ میلیون واحد از آن را بازگرداند. این هکر کلاه سفید ۲ میلیون از این توکن‌ها را به عنوان جایزه برای خود نگه داشت و ۱ میلیون دیگر را به ویتالیک بوترین، بنیان‌گذار اتریوم، داده است. گفتنی است که این حمله درپی خطای بازارساز Wintermute رخ داده بود.

هکر کلاه‌ سفید شبکه‌ی اپتیمیسم 17 میلیون توکن‌ OP را بازگرداند!

بنیاد راهکارهای لایه دوم (Layer 2) اتریوم با انتشار یک به‌روزرسانی در روز پیش بیان داشت که فرد مهاجم در اقدامی دوستانه ۱۷ میلیون عدد از توکن‌های OP را بازگردانده است. بازارساز Wintermute پیش‌تر گفته بود که تخلیه‌ی این حجم از توکن به دلیل نقص فنی یک کیف‌پول اتریوم صورت گرفته است.

راهکار Optimism برای تسهیل فرآیند معامله‌ی توکن‌های OP در صرافی‌های جدید نقدینگی (لیکوئیدیتی) لازم را درقالب کمک‌های نقدی در اختیار فعالان بازار قرار داده بود. با این‌وجود Wintermute بدون بررسی‌های لازم یک کیف‌پول Gnosis Safe را بر شبکه‌ی اصلی اتریوم اجرا کرد، اما این کیف پیش‌تر بر اپتیمیسم نیز فعال شده بود، درنتیجه هکر کیف‌پول فوق را در کنترل خود گرفت و دارایی‌های موجود را به یغما برد.

براساس داده‌های آن‌چین این هکر کلاه سفید طی چند مجموعه تراکنش‌ از ساعات پایانی روز گذشته شروع به انتقال وجوه سرقت شده به کیف‌پول چند‌امضایی (multi-sig) اپتیمیسم کرده است. وی ۱ میلیون از این توکن‌ها را برای ویتالیک بوترین فرستاد و متنی دوستانه را ضمیمه‌ی تراکنش کرد.

هکر مذکور با بازگرداندن این ۱۸ میلیون، باقیمانده را که ۲ میلیون واحد OP است به عنوان پاداش برای خود نگه‌ داشته است. این تعداد توکن با قیمت فعلی چیزی حدود ۱.۸۲ میلیون دلار ارزش دارد. Wintermute پذیرفته است که این دو میلیون عدد توکن را به شبکه‌ی لایه-۲ بازپرداخت نماید.

قیمت هر واحد از OP در زمان نگارش این خبر با ۲ درصد افزایش نسبت به روز گذشته به ۰.۹ دلار رسیده و ارزش بازار آن معادل با ۱۹۰ میلیون دلار است.

پیشنهاد مطالعه: اپتیمیسم چیست؟ (Optimism) راه‌حلی برای افزایش توان پردازش شبکه اتریوم

Source

https://coiniran.com/?p=57336
دکمه بازگشت به بالا