ایستگاه خبر

به روایت آمار عرصه‌ی رقابت بیت کوین و اتریوم هر روز تنگ‌تر می‌شود

طبق گزارش شرکت تحلیل بلاک چین Messari، کل ارزش انتقالی روزانه شبکه‌ی اتریوم (ETH) و بیت کوین (BTC) به هم نزدیک شده‌ و در روز ۱۲ آوریل به حدود ۱.۵ میلیارد دلار رسیده است. مقدار ارزش منتقل شده روی اتریوم شامل رمز ارز اتر (ETH) و دیگر رمز ارزهای پایدار همچون تتر (USDT) است که توسط این بلاک چین پشتیبانی می‌شوند.

در نتیجه‌ی عملکرد شبکه‌ی بیت کوین در ماه جولای ۲۰۱۹ ارزش تراکنش‌های روزانه‌ی بیت کوین به ۳ میلیارد دلار و بالاترین سطح تاریخی رسید. ارزش تراکنش‌های روزانه‌ی اتریوم نیز در دسامبر ۲۰۱۸ حدود ۱۱۵ میلیون دلار بود و این مقدار با رشدی پیوسته در حال حاضر به حدود ۱.۵ میلیارد دلار رسیده است.

تعداد معاملات در هر ثانیه در  شبکه‌ی اتریوم نیز از بیت کوین پیشی گرفته است. هرچند این اولین بار نیست که چنین اتفاقی می‌افتد چرا که در زمان اوج قیمت سال ۲۰۱۷ نیز تعداد تائید تراکنش در هر ثانیه به ۴.۷ رسید. این معیار از ۱۲ ماره مارس نزولی بوده و اکنون شبکه تنها ۳ تراکنش در هر ثانیه پردازش می‌کند. این درحالیست که تعداد تراکنش‌های تائید شده در شبکه‌ی اتریوم در هر ثانیه در زمان نگارش این خبر معادل ۱۵ می‌باشد.

همچنین به نظر می‌رسد توسعه‌دهندگان کار روی بلاک چین اتریوم را ترجیح می‌دهند؛ هرچند که هر دو شبکه به تعداد کافی توسعه‌دهنده‌ی اصلی دارند. از ۷ ماه مارس میانگین تعداد توسعه‌دهندگان ماهانه‌ی اتریوم ۹۹ نفر بوده و این تعداد برای بیت کوین ۴۷ نفر بوده است. در مقیاسی وسیع‌تر تعداد توسعه‌دهندگانی که هر ماه به توسعه‌ی کدهای اتریوم کمک می‌کنند ۲۱۶ و این تعداد برای بیت کوین حدود ۵۰ نفر است.

Source & Image

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا