ایستگاه خبر

پلتفرم Immutable موفق به جذب ۲۰۰ میلیون دلار سرمایه شد و ارزشش به ۲.۵B$ رسید

پلتفرم Immutable که یک استارت‌آپ در زمینه بازی و فناوری NFT شبکه اتریوم است، دیروز پایان یک مرحله تأمین سرمایه ۲۰۰ میلیون دلاری را اعلام کرد. این مرحله با رهبری شرکت سرمایه‌گذاری Temasek و با مشارکت شرکت‌های برجسته‌ای مثل Tencent، Animoca Brands، Liberty Global و Alameda Research  انجام شد.

حالا شرکت Immutable بیش از ۲.۵ میلیارد دلار ارزش‌گذاری شده است. در حالی که کمتر از چند ماه پیش، چیزی بیشتر از ۴۱۰ میلیون دلار ارزش نداشت. انفجار بازار NFT دلیل اصلی این رشد چشم‌گیر است. استارت‌آپ Immutable پیش از این در سپتامبر ۲۰۲۱ و سپتامبر ۲۰۱۹ توانسته بود به ترتیب ۶۰ و ۱۵ میلیون دلار را در تأمین سرمایه جمع‌آوری کند.

اکوسیستم Immutable یکی از پروژه‌های رمز ارز است که یک یونیکورن (Unicorn) محسوب می‌شود. در فضای استارت‌آپ و کسب وکار، به شرکتی یونیکورن می‌گویند که به ارزشی بیش از یک میلیارد دلار می‌رسد.

محصولات پلتفرم Immutable

محصول اصلی این پروژه، پلتفرم Immutable X نام دارد که یک راه‌حل مقیاس‌پذیری لایه ۲ اتریوم است که برای بازی‌ها و NFT طراحی شده است. شرکت‌هایی مثل گیم‌استاپ (GameStop) و پلتفرم تیک تاک (TikTok) برای توکن‌های NFT خود از آن استفاده می‌کنند. در بازار NFT معروف، یعنی پلتفرم OpenSea نیز از راه‌حل این پروزه بهره‌برداری خواهد شد.

تراکنش‌های انجام شده روی پروتکل Immutable X بسیار سریع‌تر و ارزان‌تر از شبکه اصلی اتریوم هستند و در مقایسه با شبکه اثبات کار اتریوم، شدت انرژی کمتری دارند. این پلتفرم با استفاده از فناوری اثبات دانایی صفر StarkEx می‌تواند کارمزدهای صفر و یک محیط خالی از آلاینده کربن را برای توسعه‌دهندگان بازی فراهم کند. پلتفرم، هزاران تراکنش را در شبکه خود رول‌آپ می‌کند و آن‌ها را در یک تراکنش شبکه اصلی اتریوم نهایی می‌کند.

با وجود انواع پروژه‌های مربوط به راه‌حل‌های مقیاس پذیری لایه ۲ مثل پلی‌گُن (Polygon)، آربیترام (Arbitrum) و اُپتیمیسم (Optimism)، پروژه Immutable X ترجیح داده قلمرو خود را به یک پلتفرم برای بازی ویدیویی و فناوری NFT اختصاص دهد. آن‌ها قرار است بازار NFT شرکت GameStop را توسعه دهند و پشتیبانی کنند. همچنین با یک صندوق کمک‌هزینه ۱۰۰ میلیون دلاری، از سازندگان بازی حمایت خواهند کرد. بازار NFT شرکت گیم‌استاپ تا پایان سال جاری راه‌اندازی می‌شود.

 آن‌ها همچنین بازی‌های NFT مخصوص خود را توسعه داده‌اند. بازی Gods Unchained یک از اولین بازی‌های رمز ارزی برجسته بود که حالا از شبکه اصلی اتریوم به پروتکل Immutable X انتقال یافته است. به علاوه، بازی اکشن موبایل Guild of Guardians توسط این استارت‌آپ توسعه داده می‌شود.

چشم‌انداز پلتفرم Immutable

بنا بر اطلاعیه عمومی این شرکت، سرمایه جمع‌شده صرف کمک به گسترش جهانی و رشد پلتفرم Immutable خواهد شد. به علاوه از این پول برای مقیاس‌پذیری استودیو بازی Immutable استفاده می‌شود. این استودیو در حال حاضر شامل دو بازی Gods Unchained و Guilds of Guardians است.تیم فعلی شرکت Immutable از ۱۶۵ نفر تشکیل شده است. به هر حال آن‌ها قصد دارند در یک سال آینده، تعداد ۲۰۰ کارمند دیگر را از سراسر دنیا جذب کنند.

با استفاده از راه‌حل‌های مقیاس‌پذیری در صنعت NFT کاربران بازی به آسانی می‌توانند آیتم‌های درون بازی را توکن کنند که با هزینه بسیار کم قابل خرید و فروش هستند.

 

Source

https://coiniran.com/?p=50105
دکمه بازگشت به بالا