ایستگاه خبر

قیمت گس و کارمزدها در شبکه اتریوم چگونه است؟

با راه‌اندازی اتریوم۲.۰ و انتقال از مدل اثبات کار به اثبات سهام امیدواری‌های زیادی در مورد اتریوم وجود دارد. در حال حاضر معاملات اتریوم نه تنها نسبت به بیت کوین چندان ارزان‌تر نیست، بلکه هزینه‌های بیشتری را نیز برای اپراتورهای خود ایجاد می‌کند‌ (به طور متوسط یک معامله معمولی اتریوم ۰.۳۰ دلار هزینه در پی دارد).

هزینه کمتر برای کاربران، ارزش بیشتر برای اعتبارسنج‌ها

بر اساس گزارشات Crypto Fees، کارمزد کل اتریوم تقریباً ۱.۶ میلیون دلار و این عدد برای بیت کوین ۸۹۵،۰۰۰ دلار است.

تنها پروتکل دیگری که تقریباً به اندازه بیت کوین یا اتریوم کارمزد می‌گیرد Uniswap است، سیستم نقدینگی غیرمتمرکز و خودکار که در بالای شبکه اتریوم ساخته شده است.

مقایسه مهم دیگری که باید به آن اشاره شود، هزینه کارمزد معامله برای انجام معاملات بیت کوین و همچنین کل مدت زمان انجام آن است. همانطور که در بالا گفته شد، متوسط ​​کارمزد اتریوم از چند هفته گذشته حدود ۰.۳۰ دلار بوده است و فقط چند لحظه طول میکشد تا معامله انجام شود.

ارزش استخراجگران اتریوم
از طرف دیگر، کاربر Twitterantiprosynth اشاره کرد که هزینه معامله بیت کوین در حدود ۶.۰۰ دلار است و ممکن است یک ساعت طول بکشد تا معامله تأیید و تکمیل شود.

هنگام در نظر گرفتن تفاوت قیمت کارمزد معاملات عمده بین بیت کوین و اتریوم، مهم است که درک کنیم حتی اگر قیمت معامله اتریوم به طور قابل توجهی پایین‌تر باشد، کل هزینه‌های پرداخت شده به طور قابل توجهی بالاتر از بیت کوین است.

این معیار بدان معناست که تعداد معاملات انجام شده در شبکه اتریوم بسیار بیشتر است و به طور قابل توجهی هزینه بیشتری را برای اعتبارسنج‌های خود ایجاد می‌کند.

تأثیرات Ethereum 2.0
از آنجا که اتریوم اخیراً به مکانیزم  اثبات سهم منتقل شده است، کاربران بیشتری می‌توانند در تأمین اعتبار و ایجاد امنیت مشارکت داشته باشند. انتقال از ETH 1.0 به ETH 2.0 در درجه اول به منظور کاهش هزینه معاملات و زمان معاملات بوده است.

 

Source

https://coiniran.com/?p=42419
دکمه بازگشت به بالا