ایستگاه خبر

پاداش استخراج اتریوم به بالاترین حد در تمام دوران رسید

قیمت اتریوم از سطح پایین خود در مارس ۲۰۲۰ تا کنون بیش از ۱۸۰ درصد رشد کرده است اما داده‌های Blockchain نشان می‌دهد که دومین دارایی دیجیتال محبوب در جهان ممکن است همچنان به روند صعودی خود ادامه دهد.

بر اساس محاسبات انجام شده توسط Glassnode، یک شرکت تحلیل بلاک‌چین، تعدادی از معیار‌ها حتی از رکورد‌‌های اواخر سال ۲۰۱۷ هم بالاتر رفته‌اند. به عنوان نمونه، مقدار گاز مصرف شده در تراکنش‌‌ها و درآمد بی سابقه استخراج‌گران اثبات کار که در حال حاضر از شبکه پشتیبانی می‌کنند. البته این داده‌ها نشان دهنده یک پایه بازار کاملا متفاوت با آنچه بیش از دو سال پیش اتریوم بر آن اساس به قیمت ۱۴۰۰ دلار رسید. این موضوع به امکان تحقق سود‌های بیشتر قوت می‌بخشد.

هزینه‌های تراکنش یا هزینه گاس

همان طور که می‌دانیم هزینه‌های تراکنش اتریوم به یکی از بیشترین مقادیر خود رسیده است. داده‌ها نشان می‌دهند که سختی و نرخ هش فعالیت استخراج اثبات کار، نسبت به اوج مقدار خود در تابستان ۲۰۱۸، ۲۵ درصد افت کرده است. نرخ هش پایین تر یعنی که استخراج‌گران اتریوم می‌توانند معاملات بیشتری را با همان سخت افزار انجام دهند. در حالی که روند ضرب اتریوم جدید به عنوان پاداش، از فوریه ۲۰۱۹ ثابت مانده است، پس در کل، قدرت هش کمتر به معنای هزینه گاس بیشتر است که برای انجام معاملات اتریوم به هر استخراج‌گر پرداخت می‌شود. پس طبیعی است که درآمد استخراج‌گران افزایش یابد.

در نتیجه ، استخراج‌گران روزهایی را مشاهده می‌کنند که در آن بیش از ۱۶٪ و در برخی روزها بیش از ۱۹٪ از کل درآمدشان، حاصل هزینه‌های پرداخت شده برای توزیع معاملات در شبکه بوده است. درآمدهای استخراج‌گران از کارمزد تراکنش‌ها در اوایل ژانویه ۲۰۱۸، هنگامی که قیمت های اتریوم در اوج خود بود، هرگز از ۱۵ درصد فراتر نرفت.

گاز مصرف شده

کل مقدار گاز مصرفی نیز یکی از معیارهاییست که بسیار بالاتر از سطوح خود در قیمت اوج خود در ۲۰۱۸ است و تقریبا دو برابر آن است. دلیل این افزایش چشمگیر، فراتر رفتن تراکنش‌ها از ارسال و دریافت ساده میان کیف پول‌ها و پیچیده‌تر شدن عملیات قرارداد‌های هوشمند در صرافی‌ها و فعالیت‌های مالی غیرمتمرکز است. انتقال بازار از سفته‌بازی در مورد برنامه‌های غیرمتمرکز آتی به سمت استفاده از برنامه‌های کاربردی برای وام دهی، قرض‌گیری، داد و ستد و کسب بهره به شکل قابل توجهی خود را در مصرف بالاتر گاز نشان داده است.

بیشتر بخوانیم: راهنمای استخراج اتریوم – سخت افزار تا استخراج

بسیاری از عملیات داخلی شبکه اتریوم با راه‌اندازی اتریوم ۲.۰ تغییر می‌کند. تعداد تراکنش‌هایی که در یک ثانیه انجام می‌شود و همچنین ماهیت چگونگی تولید بلوک در شبکه تغییر خواهد یافت. تا آن زمان، به نظر می‌رسد که دارندگان اتریوم می‌توانند نسبت به آن خوشبین باشند. 

https://coiniran.com/?p=40387
دکمه بازگشت به بالا