ایستگاه خبر

سود استخراج اتریوم در کنار قیمت گس به بالاترین سطح خود رسید!

تحقیقات ارائه شده توسط Crynto Analytics Glassnode نشان می‌دهد در ۵ فوریه، استخراج اتریوم در یک ساعت ۳.۷۴ میلیون دلار درآمد داشته و این بالاترین درآمد یک-ساعته برای شبکه است.

این گزارش اضافه کرد که کل درآمد استخراج اتریوم برای همان روز بیش از ۵۵ میلیون دلار بوده است که یک رکورد دیگر برای اتریوم به حساب می‌‌آید. ماینرها با استفاده از قراردادهای هوشمند، بیش از هر زمان دیگری از منابع شبکه درآمد کسب می‌کنند.

در حال حاضر درآمد استخراج بیش از دو برابر بیشتر از اوایل سال ۲۰۱۸ است که اتریوم به بالاترین رقم قبلی خود یعنی بیش از ۱۴۰۰ دلار رسیده بود.

بحران گس ادامه دارد
خبرهای سودآور برای ماینرها با افزایش قیمت گس در ارتباط است که طبق گفته BitInfoChart، به بالاترین حد خود رسیده است.

BitInfoChart گزارش داده که متوسط ​​هزینه معامله در اتریوم در ۵ فوریه به بیش از ۲۵ دلار رسیده است. در حال حاضر در حدود ۲۳.۸۰ دلار گزارش شده و هیچ نشانه‌ای از کمتر شدن آن نیست زیرا دارایی دارد به افزایش قیمت ادامه می‌‌دهد.

از ابتدای سال ۲۰۲۱، هزینه‌های معاملاتی متوسط ​​حدود ۶۰۰٪ افزایش یافته است و این باعث می‌شود عملیات جزئی و انتقال در شبکه کاملاً ناپایدار باشد.

|| بیشتر بخوانید:  استخراج اتریوم با کامپیوتر ||

پیامد دیگر این افزایش هزینه‌ها تغییرجهت مصرف‌کنندگان به سمت رقبای سریع‌تر و ارزان‌‌تری مانند Binance Smart Chain ،Polkadot و NEO’s Flamingo Finance است.

اوج قیمت اتریوم
با این حال خبرها همه بد نیست و دارندگان و سهامداران اتریوم از این واقعیت که دارایی به بالاترین قیمت خود در تاریخ رسیده است، خوشحال‌اند. بر اساس معاملات TradingView، قیمت ETH در ساعات اولیه ۹ فوریه به رکورد ۱۷۸۰ دلار رسید. این حرکت با افزایش تقریباً ۱۰ درصدی در روز و ۲۷ درصدی نسبت به مدت مشابه در هفته گذشته روبرو شد.

در زمان خبر، اتریوم کمی عقب‌نشینی کرده بود تا با قیمت ۱۷۴۰ دلار معامله شود. با وجود پروپاگاندای اخیر در مورد راه‌اندازی قراردادهای آتی CME، هنوز هم قدرت بالایی نشان می‌دهد.

تعدادی از کارشناسان صنعت انتظار داشتند که این رمزارز هم سقوط قیمتی مشابه آنچه در سال ۲۰۱۸ پس از راه اندازی معاملات آتی بیت کوین رخ داد، داشته باشد، اما همه‌چیز همچنان صعودی به نظر می‌رسد.

 

Source

https://coiniran.com/?p=43660
دکمه بازگشت به بالا