ایستگاه خبر

موفقیت اتریوم در ادغام شبکه آزمایشی Kiln

بنیاد اتریوم اعلام کرده است که ادغام مورد انتظار آن با موفقیت در شبکه آزمایشی Kiln انجام شده است. این آخرین شبکه آزمایشی عمومی قبل از تغییر به اثبات سهام است که در اواخر سال رخ خواهد داد.

تیم بیکو، توسعه‌دهنده اتریوم در ۱۵ مارس ۲۰۲۲ توییت کرد که ادغام Kiln با موفقیت به پایان رسیده است و اعتبارسنجی‌هایی که بلوک‌های پس از ادغام را ایجاد می‌کنند که شامل تراکنش‌ها می‌شود. قبل از اینکه شبکه‌های آزمایشی عمومی قبلی به اتریوم ۲.۰ ارتقا پیدا کنند، Kiln آخرین شبکه آزمایشی خواهد بود. «ادغام» به فرآیند استخراج لایه اجرایی اتریوم از لایه اثبات کار (PoW) موجود و ترکیب آن با لایه اجماع زنجیره Beacon، تبدیل بلاکچین به یک سیستم اثبات سهام (PoS) اشاره دارد.

بنیاد اتریوم در یادداشتی نوشته است:

این ادغام نشان‌دهنده شش سال تحقیق و توسعه در اتریوم است و منجر به شبکه ایمن‌تر، زمان بلوک قابل پیش‌بینی و کاهش ۹۹.۹۸ درصدی در مصرف برق خواهد شد.

به منظور اطمینان از انتقال روان، بنیاد اتریوم سهامداران را تشویق کرده است تا Kiln را آزمایش کنند. در طول ادغام، توسعه‌دهندگان توضیح دادند که قصد دارند فرصتی را برای کاربران فراهم کنند تا کار خود را آزمایش کنند.

طبق بیانیه‌ای از بنیاد اتریوم،

توسعه‌دهندگان برنامه و ابزار، اپراتورهای گره، ارائه‌دهندگان زیرساخت و استیکرها به شدت تشویق می‌شوند تا Kiln را آزمایش کنند و از انتقال هموار در شبکه‌های آزمایشی عمومی موجود اطمینان حاصل کنند.

Kintsugi، شبکه آزمایشی قبلی، در هفته‌های آینده متوقف خواهد شد. به زودی، ادغام بر روی شبکه‌های آزمایشی اثبات کار موجود مانند Goerli و Ropsten قبل از انتقال به شبکه اصلی انجام خواهد شد.

در حال حاضر هیچ مشکل قابل توجهی ثبت نشده است. یک مشکل جزئی با یک ترکیب مشتری خاص توسط یک توسعه‌دهنده هسته اتریوم کشف شد و اکنون در حال تجزیه و تحلیل است.

تغییرات بزرگ با اتریوم ۲.۰

اجرای مرحله‌ای ETH 2.0 برای مدت طولانی در حال انجام است. این یک مسیر کاملاً طولانی بود، با پیشرفت‌هایی بزرگ، از جمله راه‌اندازی beacon chain در سال ۲۰۲۰.

ناظران و سرمایه‌‌گذاران پس از تکمیل تغییرات، انتظارات زیادی از اتریوم دارند. بر اساس پیش‌بینی‌ها، با کاهش ۹۰ درصدی انتشار، تورم به اتریوم تحمیل می‌شود. پیش‌بینی می‌شود مشوق ۱۰ درصدی سهام اضافی و میلیون‌ها ETH قفل‌شده برای ماه‌ها پیش رو باشد.

شاید مهم‌تر از آن، با توجه به مصرف انرژی شبکه‌های PoW، مصرف انرژی اتریوم ۹۹.۹ درصد کاهش یابد. با توجه به افزایش تقاضا، انتظار می‌رود قیمت ETH در نتیجه این افزایش بیشتر شود.

 

پیشنهاد مطالعه: اتریوم ۲.۰ چیست؟ (Ethereum 2.0)

Source

https://coiniran.com/?p=50278
دکمه بازگشت به بالا