ایستگاه خبر

ایردراپ توکن حاکمیتی Optimism در راه است!

توکن OP جدید اپتیمیسم (Optimism) از طریق تعداد زیادی ایردراپ برای کاربران این شبکه توزیع خواهد شد. این تیم توکن خود را به عنوان بخشی از یک حرکت بزرگتر به سمت یک ساختار حکمرانی غیرمتمرکز به نام مجموعه اپتیمیسم معرفی کرد.

راه‌اندازی توکن Optimism

یک سری از کاربران اتریوم یک ایردراپ دیگر دریافت می‌کنند. Optimism، یکی از برترین پروژه‌های مقیاس‌پذیری لایه ۲ اتریوم، اعلام کرده است که یک توکن حاکمیتی تحت عنوان OP راه اندازی می‌کند. تیم Optimism این خبر را در یک پست وبلاگی سه‌شنبه منتشر کرد. این تیم همچنین فهرستی از معیارهای واجد شرایط بودن airdrop را به اشتراک گذاشت که شامل موارد ساده‌ای مثل کاربر Optimism بودن تا معیارهای پیشرفته‌تر مانند رأی‌دهنده DAO یا چندامضا بودن است.

ایردراپ این توکن اولین مورد از سری ایردراپ‌هایی است که در ماه‌های آینده منتشر می‌شود. در حالی که تیم تاریخ دقیقی را برای اولین ایردراپ ارائه نکرد، و به کاربران هشدار داد که هر اقدام غیررسمی برای متقاعد کردن کاربران یک کلاهبرداری است.

انتشار این توکن بخشی از یک حرکت بزرگتر به سمت ساختار حکومتی غیرمتمرکزتر است. گروه Optimism، همانطور که در اطلاعیه امروز شناخته می‌شود، دارای یک سیستم دو-مرکزی است که نقش‌های حاکمیتی را بین سیستم توکن و سیستم شهروندان تقسیم می‌کند. Token House از دریافت‌کنندگان OP در اولین ایردراپ تشکیل خواهد شد. Optimism کاربران را بعداً از طریق صدور NFTهای “soulbound” (غیرقابل انتقال به غیر) که خرید و فروش نمی‌شوند، به خانه شهروندان اضافه می‌کند.

Optimism از نوعی فناوری رمز ارزی به نام Optimistic Rollups برای کمک به مقیاس اتریوم استفاده می‌کند و با اجرای شبکه خود در بالای زنجیره پایه، می‌تواند تراکنش‌ها را با سرعت بالاتر و هزینه کمتر نسبت به شبکه اصلی اتریوم پردازش کند و در عین حال امن بماند. Optimism پلی دارد که شبکه اصلی اتریوم را به شبکه لایه ۲ آن متصل می‌کند. از زمان راه‌اندازی در سال ۲۰۲۱، این شبکه از پروژ‌ه‌های مهم DeFi مانند Synthetix و Uniswap استقبال کرده است. در راه‌اندازی این توکن، Optimism یک مدل حاکمیت غیرمتمرکز مشابه بسیاری از پروژه‌های مشابه دیگر DeFi در اتریوم اتخاذ خواهد کرد.

تشدید رقابت پروژه‌های لایه ۲ اتریوم

این پروژه در چند ماه گذشته با افزایش تمرکز بر راه‌حل‌های مقیاس‌بندی لایه ۲ اتریوم، رشد چشمگیری داشته است. طبق داده‌های L2Beat، ارزش کل شبکه حدود ۶۶۲ میلیون دلار است، مبلغی که در هفته گذشته از زمان انتشار شایعات مرتبط با این توکن، ۱۵ درصد افزایش یافته است. قابل ذکر است، اگرچه Optimism در حال حاضر از موج تبلیغات سود می‌برد، اما همچنان از بزرگترین رقیب خود، آربیتروم (Arbitrum)، یک راه حل لایه ۲ دیگر با ۳.۵۷ میلیارد دلار ارزش کل قفل‌شده، عقب‌تر است.

در حالی که Optimism و Arbitrum در حال حاضر دو مورد از بزرگترین راه‌حل‌های مقیاس‌پذیری اتریوم‌اند، انتظار می‌رود زمانی که ZK-Rollupهایی مانند StarkNet’s StarkWare با اقبال بیشتری روبرو شوند، این وضعیت تغییر کند.

 

پیشنهاد مطالعه: Snark ها امید تازه ای برای حل مشکل مقیاس پذیری

 

Source

https://coiniran.com/?p=50865
دکمه بازگشت به بالا