ایستگاه خبر

یک پتا‌هش! رکورد جدید برای نرخ هش شبکه اتریوم، استخراج‌کنندگان در اوج سودآوری

بیست روز پیش، توسعه‌دهندگان اتریوم پروتکل این شبکه را توسعه دادند و به روزرسانی Arrow Glacier را پیاده‌سازی کردند. این حرکت فرآیند انتقال پروتکل اجماع این شبکه از اثبات کار به اثبات سهام (Po) و یا «عصر یخبندان اتریوم» را برای شش ماه دیگر به تعویق انداخت. این هفته، نرخ هش شبکه به بالاترین حد خود رسید. برای اولین بار، آمار در بازه زمانی شش ماهه نشان می‌دهد که هش اتریوم از ۱ پتاهاش در ثانیه (PH/s) نیز فراتر رفته است.

رکورد جدید برای نرخ هش شبکه اتریوم

استخراج‌کنندگان اتریوم (ETH) در پایان سال سود زیادی می‌کنند زیرا دستگاه ASIC 1.5 ساخته شده توسط Innosilicon حدود ۸۴ دلار در روز درآمد دارد. در ۲۷ دسامبر، هش ریت شبکه اتریوم به ۹۹۲.۵۹ تراهش در ثانیه (TH/s) رسید، رقمی که هم اکنون نیز در حال افزایش است. نرخ هش اتریوم بسیار بالا بوده است و آمارها در بازه زمانی شش ماهه نشان می‌دهند که شبکه بالاترین میزان PH/s 1.0122 را ثبت کرده است.

گفتنی است یک پتاهاش یا ۱۰۰۰ TH/s بسیار بیشتر از ۱.۵۱ TH/s ثبت شده برای نرخ سختی شبکه اتریوم در ۲۱ مارس ۲۰۱۶ است. این رقم نشان‌دهنده افزایش ۶۶۱۲۵ درصدی از اولین هش ریت ثبت شده در آن روز تا هش ریت اتریوم امروزی است. این بدان معناست که برای پردازش شبکه اتریوم در روزهای اولیه به ۱۰۰۰ دستگاه پیشرفته ۱.۵ GH/s نیاز بوده است. با توجه به اینکه نرخ سختی شبکه امروزی نزدیک به ۱ PH/s است و اگر هر ماینر از دستگاهی با سرعت ۱.۵ گیگاهرتز بر ثانیه استفاده کند، امروز ۱ میلیون دستگاه از این مدل برای تامین انرژی اتریوم مورد نیاز است.

بزرگترین ماینر اتریوم امروز در جهان ethermine.org است که دارای هش‌ ریتی معادل ۲۸۲.۶۳ تراهش بر ثانیه TH/s است و پس از آن F2pool با ۱۳۴.۸۱ تراهش بر ثانیه TH/s قرار دارد. استخرهای Poolinبا نرخ هش ۱۰۳.۵۷ TH/s و Hiveon با نرخ هش ۹۳.۳۲ TH/s نیز به دنبال این لیست قرار دارند. درصد هش اتریوم در Nicehash امروز ۴۶.۱۷ TH/s است، ۲miners دارای نرخ ۳۶.۸۶ TH/s است و آنتپول ۳۳.۴۰ TH/s واحد قدرت پردازشی را به شبکه ETH اختصاص می‌دهد. در ۲۷ دسامبر تقریباً ۶۱ استخر هش خود را به شبکه اتریوم اختصاص می‌دهند.

در میان دستگاه‌های استخراج اتریوم، Innosilicon A11 Pro سودآورترین دستگاه استخراج به شمار می‌رود. که با استفاده از ۰.۱۲ دلار به ازای هر کیلووات ساعت (کیلووات ساعت) با نرخ ارز امروزی ETH حدود ۸۴ دلار در روز درآمد دارد. استخراج‌کننده اتریوم A10 Pro+ ETH 750 MH/s شرکت Innosilicon دومین استخراج‌کننده سودآور ETH است که با استفاده از نرخ‌های مشابه روزانه حدود ۴۱.۷۸ دلار سود ایجاد می‌کند.

با توجه به این اطلاعات، دستگاه‌های استخراج اتر با سرعت ۱.۵ GH/s به نسبت به سودآورترین استخراج‌کننده‌های امروزی بیت‌کوین (BTC) سودآورتر هستند.

 

پیشنهاد مطالعه: راهنمای ترید اتریوم برای مبتدی ها

 

 

Source

https://coiniran.com/?p=49028
دکمه بازگشت به بالا