ایستگاه خبر

یک پتا‌هش! رکورد جدید برای نرخ هش شبکه اتریوم، استخراج‌کنندگان در اوج سودآوری

بیست روز پیش، توسعه‌دهندگان اتریوم پروتکل این شبکه را توسعه دادند و به روزرسانی Arrow Glacier را پیاده‌سازی کردند. این حرکت فرآیند انتقال پروتکل اجماع این شبکه از اثبات کار به اثبات سهام (Po) و یا «عصر یخبندان اتریوم» را برای شش ماه دیگر به تعویق انداخت. این هفته، نرخ هش شبکه به بالاترین حد خود رسید. برای اولین بار، آمار در بازه زمانی شش ماهه نشان می‌دهد که هش اتریوم از 1 پتاهاش در ثانیه (PH/s) نیز فراتر رفته است.

رکورد جدید برای نرخ هش شبکه اتریوم

استخراج‌کنندگان اتریوم (ETH) در پایان سال سود زیادی می‌کنند زیرا دستگاه ASIC 1.5 ساخته شده توسط Innosilicon حدود 84 دلار در روز درآمد دارد. در 27 دسامبر، هش ریت شبکه اتریوم به 992.59 تراهش در ثانیه (TH/s) رسید، رقمی که هم اکنون نیز در حال افزایش است. نرخ هش اتریوم بسیار بالا بوده است و آمارها در بازه زمانی شش ماهه نشان می‌دهند که شبکه بالاترین میزان PH/s 1.0122 را ثبت کرده است.

گفتنی است یک پتاهاش یا 1000 TH/s بسیار بیشتر از 1.51 TH/s ثبت شده برای نرخ سختی شبکه اتریوم در 21 مارس 2016 است. این رقم نشان‌دهنده افزایش 66125 درصدی از اولین هش ریت ثبت شده در آن روز تا هش ریت اتریوم امروزی است. این بدان معناست که برای پردازش شبکه اتریوم در روزهای اولیه به 1000 دستگاه پیشرفته 1.5 GH/s نیاز بوده است. با توجه به اینکه نرخ سختی شبکه امروزی نزدیک به ۱ PH/s است و اگر هر ماینر از دستگاهی با سرعت ۱.۵ گیگاهرتز بر ثانیه استفاده کند، امروز ۱ میلیون دستگاه از این مدل برای تامین انرژی اتریوم مورد نیاز است.

بزرگترین ماینر اتریوم امروز در جهان ethermine.org است که دارای هش‌ ریتی معادل 282.63 تراهش بر ثانیه TH/s است و پس از آن F2pool با 134.81 تراهش بر ثانیه TH/s قرار دارد. استخرهای Poolinبا نرخ هش 103.57 TH/s و Hiveon با نرخ هش 93.32 TH/s نیز به دنبال این لیست قرار دارند. درصد هش اتریوم در Nicehash امروز 46.17 TH/s است، 2miners دارای نرخ 36.86 TH/s است و آنتپول 33.40 TH/s واحد قدرت پردازشی را به شبکه ETH اختصاص می‌دهد. در 27 دسامبر تقریباً 61 استخر هش خود را به شبکه اتریوم اختصاص می‌دهند.

در میان دستگاه‌های استخراج اتریوم، Innosilicon A11 Pro سودآورترین دستگاه استخراج به شمار می‌رود. که با استفاده از 0.12 دلار به ازای هر کیلووات ساعت (کیلووات ساعت) با نرخ ارز امروزی ETH حدود 84 دلار در روز درآمد دارد. استخراج‌کننده اتریوم A10 Pro+ ETH 750 MH/s شرکت Innosilicon دومین استخراج‌کننده سودآور ETH است که با استفاده از نرخ‌های مشابه روزانه حدود 41.78 دلار سود ایجاد می‌کند.

با توجه به این اطلاعات، دستگاه‌های استخراج اتر با سرعت 1.5 GH/s به نسبت به سودآورترین استخراج‌کننده‌های امروزی بیت‌کوین (BTC) سودآورتر هستند.

 

پیشنهاد مطالعه: راهنمای ترید اتریوم برای مبتدی ها

 

 

Source

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا