ایستگاه خبر

ویتالیک بوترین: اتریوم فراتر از DeFi رشد خواهد کرد

ویتالیک بوترین (Vitalik Buterin)، خالق اتریوم پیش‌بینی می‌کند که موارد استفاده از آن به فراتر از DeFi خواهد رسید.

نظرات بوترین درباره اتریوم در شبکه‌های اجتماعی

ویتالیک بوترین مایل است اتریوم به یک لایه پایه برای رسانه‌های اجتماعی غیرمتمرکز تبدیل شود. روز چهارشنبه، باترین در سخنرانی خود در EthCC، در مورد «چیزهایی که خارج از DeFi مهم‌اند» سخنرانی کرد.

بوترین چشم‌انداز خود را در مورد آینده اتریوم بیان کرد، و توضیح داد که «این چشم‌انداز همیشه فراتر از منابع مالی بوده است.» او پتانسیل استفاده از بلاکچین قرارداد هوشمند در رسانه‌های اجتماعی غیرمتمرکز را برجسته کرد. و در ادامه گفت اخیراً رسانه‌های اجتماعی غیرمتمرکز به یکی از موارد محبوب علاقه‌مندان به کریپتو تبدیل شده‌اند.

بوترین توضیح داد اتریوم با NFT ها، فراتر از فضای DeFi دستاوردهایی داشته است، و بویژه از برنامه غیرمتمرکز Ethereum Name Service نام برد. این پروژه به کاربران اجازه می‌دهد آدرس اتریوم خود را به شکلی نامگذاری کنند که برای انسان‌ها براحتی قابل خواندن باشد. دامنه‌ها معمولاً بصورت ERC-721 NFT صادر می‌شوند.

وی همچنین به استفاده از اتریوم به عنوان یک سرویس ورود غیرمتمرکز به جای تکیه بر پلتفرم‌های شبکه‌های اجتماعی متمرکز که هویت کاربران خود را در دست دارند، صحبت کرد. استدلال او این بود که کیف‌پول‌های بازیابی اجتماعی می‌توانند گزینه بهتری ارائه دهند.

بوترین سخنان خود را با بیان اینکه اکوسیستم اتریوم باید از ساخت توکن‌ها فراتر رود، به پایان رساند. وی با اشاره به اهمیت صندوق‌های سرمایه‌گذاری در DeFi به a16z اشاره کرد و گفت که اگرچه فعالیت‌های سودآوری مانند یلد فارمینگ مفیدند، اما فقط تا لایه ۱ و لایه ۲ ارزشمند هستند. و هشدار داد فراتر از آن خطر چیدن لگو-وار پول روی هم «تا بی‌نهایت» در طولانی مدت اتریوم را تهدید خواهد کرد. او گفت:

هنگامی که به لایه ۶ رسیدید، در واقع بی‌ثباتی مالی را افزایش می دهید و این خطر وجود دارد که همه چیز سقوط کند و این تهدید تعدادی از تنظیم‌کنندگان مقررات را عصبانی می‌کند.

در حالی که بوترین DeFi را بعنوان یک چیز محدود توصیف کرد، امروزه برای Ethereum اهمیتت بسیار بالایی دارد: حدود ۵۶ میلیارد دلار در حال حاضر در این اکوسیستم قفل شده، و در دو سال گذشته شاهد رشد چشمگیر بوده است.

 

پیشنهاد مطالعه:‌ دارایی مصنوعی در دیفای : موارد استفاده و پتانسیل‌های آن

 

Source

https://coiniran.com/?p=46661
دکمه بازگشت به بالا