ایستگاه خبر

انشعاب سخت اتریوم در اواسط ژانویه سال پیش رو اجرایی می شود

توسعه دهندگان اصلی اتریوم (ETH)، روز جمعه ۷ دسامبر در نشستی تصمیم گرفتند که انشعاب سخت قسطنطنیه را در بلاک ۷۰۸۰۰۰۰ راه اندازی کنند.

براساس توافق جدید توسعه دهندگان اتریوم، انشعاب سخت قسطنطنیه در اواسط ژانویه اجرایی می شود

توسعه دهندگان اصلی اتریوم (ETH)، روز جمعه ۷ دسامبر در نشستی تصمیم گرفتند که انشعاب سخت قسطنطنیه را در بلاک ۷۰۸۰۰۰۰ راه اندازی کنند. این توافق جدید به دنبال تصمیم قبلی تیم مرکزی مبنی بر به تعویق انداختن انشعاب سخت قسطنطنیه تا ژانویه ۲۰۱۹ انجام گرفت. انشعاب قسطنطنیه به خاطر «مساله اجماع» ناشی از ارتقاء آزمایشی Ropsten testnet در ماه اکتبر به تعویق افتاد. فعال شدن این ارتقاء، با همگام سازی گره های درون شبکه، باعث تغییر اساسی بلاک چین اتریوم می شود.

انشعاب سخت اتریوم در اواسط ژانویه سال پیش رو اجرایی می شود
ethereum-hard-fork-to-come-in-mid-january

در زمان انتشار این مطلب، ساخته شدن هر بلاک اتریوم ۱۴.۳ ثانیه زمان می برد و حدودا تعداد ۲۳۴۴۳۱ بلاک یا ۳۸ روز دیگر، تا انشعاب سخت قسطنطنیه باقی مانده است.

بیشتر بخوانیم: انشعاب (Fork)؛ مفهوم کلیدی و مهم تکنولوژی بلاک چین به زبان ساده

قسطنطنیه قرار است برای ساده سازی کد پلتفرم، طراحی را تغییر دهد؛ به علاوه، این طرح در پی به تعویق انداختن «بمب سختی» است-طراحی کد ثابت برای آمادگی برای ارتقاهای مکرر- که در طی ۱۸ ماه و با کاهش جایزه استخراج بلاک اتریوم از ۳ETH به ۲ETH انجام می یابد.

ارتقاء به انشعاب سخت قسطنطنیه، حاوی پنج پروتکل بهبود مجزای اتریوم (EIPs)، برای گذر الگوریتم اجماع از اثبات کار (PoW) به اثبات سهام (PoS) است. PoS از سخت افزار های استخراج که به ASICs شناخته می شوند، جلوگیری می کند.

Martin Holst Swende، سرپرست امنیتی بنیاد اتریوم و سرپرست go-ethereum گفت، نرم افزار go-ethereum شامل یک تعویض اضطراری برای به تاخیر انداختن ارتقاء در صورت بوجود آمدن مسائل غیر منتظره می باشد. توسعه دهندگان درمورد انواع هرج و مرج پس از ارتقاء نرم افزار نیز به گفتگو نشستند.

همچنین، درمورد اتریوم ۱x ، دیگر ارتقای پیشرو نیز بحث کردند. چندین گروه کاری گزارش پیشرفت خود را ارائه کردند، با این وجود بر توسعه مراحل اولیه تاکید شد. Jameson گفت، به دنبال بحث های ایجاد شده در رسانه های اجتماعی، نقشه راه ارتقای اتریوم ۱x عمومی شده است. جلسات قبلی ثبت و منتشر نشده اند و قرار است از این پس یادداشت ها، تحت قوانین Chatham house منتشر شنود.

بیشتر بخوانیم: چگونه می توانم از اتریوم استفاده کنم؟

توجه!
دیدگاه هایی که در این مقاله ارائه شده اند، متعلق به نویسنده می باشند و لزوماً مربوط به کوین ایران نمی باشد و نباید به آن نسبت داده شود.

https://coiniran.com/?p=26342
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x