ایستگاه خبر

میزان گَس مصرفی اتریوم به بالاترین سطح خود رسید

هزینه‌ معاملات اتریوم در حال افزایش است و علت آن تنها DeFi نیست. اتریوم طی دو ماه گذشته با سرعت حرکت می‌کند و رکوردهای جدیدی در میزان مصرف به ثبت رسانده است که میزان تقاضای بالای شبکه را نشان می‌دهد. آیا این شبکه می‌تواند به همین روند ادامه دهد؟

|| بیشتر بخوانید: حساب‌ها، تراکنش‌ها، سوخت و موارد دیگر در اتریوم ||

طرفداران اتریوم این دستاورد را به پروتکل‌های DeFi مانند Uniswap ،Compound و Yarn و راه‌اندازی قریب الوقوع نسخه‌ی آزمایشی ETH 2.0 نسبت می‌دهند. آنها بدون شک جزئی از این فعالیت‌های بالا هستند، اما دلیل اصلی تراکم شبکه اتریوم چیز دیگری ست.

بیشترین بار این موضوع بر دوش طرح‌های پونزی Forsage ،MMM و Share Lion است. براساس تعداد کل معاملات و محدودیت‌های استاندارد گَس برای قراردادها، قراردادهای هوشمند کلاهبردارانه حدود ۵،۶۰۰ ETH از هزینه گسِ ماه گذشته، یعنی حدود ۱۰٪ از کل مصرف را به خود اختصاص داده‌اند.

از اواسط ماه جولای، اتریوم حداقل ۱ میلیون معاملات روزانه را با هزینه ۲۱ میلیارد گَس تسهیل کرده است. به استثنای معاملات ساده، ۵۷ میلیارد صرفاً برای قراردادهای هوشمند استفاده می‌شود. طرح‌های پونزی حدود ۱۷ بیلیون از این مصرف را شامل می‌شوند که تقریباً ۳۰٪ فعالیت‌های قرارداد هوشمند است.
در نتیجه این کلاهبرداری‌ها، قیمت گس دچار تورم می‌شود که بین ۳۵ تا ۹۰ Gwei متغیر است. یک معامله معمولی اتریوم در حال حاضر حدود ۲ دلار هزینه دارد، بالاترین نرخی که بعد از اواسط سال ۲۰۱۸ دیگر مشاهده نشده است. و در این امر، صعود سریع قیمت اتریوم را نیز باید مدنظر قرار داد. با این وجود، اتریوم تلاش می‌کند تا با استفاده از راه‌حل مقیاس‌گذاری  ETH 2.0  به بار ناشی از پذیرش روزافزون شبکه، کمک کند.

 

Source

https://coiniran.com/?p=40472
دکمه بازگشت به بالا