ایستگاه خبر

هزینه‌ی گس اتریوم به کمترین سطح خود در سال ۲۰۲۱ رسیده است

با تداوم تثبیت قیمت‌ها در بازار کریپتو، هزینه‌ی گس یا کارمزد شبکه‌ی اتریوم به کمترین سطح خود در سال ۲۰۲۱ رسیده است. شاید بتوان یکی از نکات مثبت بازار نزولی رمز ارزها را کاهش تقاضا برای اتریوم و درنتیجه افت هزینه‌ی گس برشمرد.

نمودارهای سایت آماری BitInfoCharts میانگین هزینه‌ی هر تراکنش را در شبکه‌ی اتریوم ۳.۷۰ دلار نشان می‌دهند که کمترین مقدار ثبت شده در سال جاری است.

هزینه‌ی گس اتریوم به کمترین سطح خود در سال 2021 رسیده است

این روند نزولی در هزینه‌ی گس به‌دنبال اوج‌گیری کارمزد تراکنش‌ها به بالاترین حد خود در ۱۲ می رخ می‌دهد. اتریوم در ماه گذشته توانست به اوج قیمت تاریخی ۴۳۰۰ دلاری خود دست یابد که درپی آن کارمزد شبکه‌ی آن نیز تا مرز ۷۰ دلار صعود کرد.

با آنکه درحال حاضر هزینه‌ی گس اتریوم کمترین مقدار خود را در سال ۲۰۲۱ تجربه می‌کند، اما همچنان ۵۰۰ درصد بیشتر از بازه‌ی زمانی مشابه در سال گذشته است. براساس نمودار فوق، میانگین کارمزد شبکه‌ی اتریوم در ماه ژوئن سال گذشته معادل ۰.۶۰ دلار بوده است. این امر مورد توجه برخی از کاربران اتریوم نیز واقع شد و یکی از آنها با پست توئیتی به تک رقمی بودن آن اشاره داشته است.

هزینه‌ی گس اتریوم به کمترین سطح خود در سال 2021 رسیده است

سناریویی مشابه در DeFi

شاخص‌های ارائه‌ شده از سوی BitInfoCharts تنها بیانگر میانگین کارمزد شبکه بوده و نوسان آن به‌شدت به ماهیت تراکنش‌ها بستگی دارد. زمانی که تقاضا از سوی کاربران بالا باشد هزینه‌ی تراکنش یک توکن ساده‌ی ERC-20 به‌طرز چشمگیری بیشتر از تعامل و اجرای یک قرارداد هوشمند پیچیده خواهد بود.

درحال حاضر میانگین هزینه‌ی تراکنش یک توکن ERC-20 براساس داده‌های Etherscan’s Gas Tracker معادل ۲.۳۵ دلار است. هزینه‌ی انتقال برای یک توکن یونی‌سوآپ در حالت عادی و سریع به‌ترتیب ۷.۲۳ و ۱۲.۲۴ دلار است. کاربران لازم است برای مدیریت مزارع بازده دیفای خود (افزایش یا حذف نقدینگی) کارمزدی بین ۶.۳۳ تا ۱۰.۷۱ دلار بپردازند.

می‌توان گفت این هزینه‌ها برای کاربران عادی که با نقدینگی بسیار پایینی مواجه هستند همچنان بالا تلقی می‌شوند. بسیاری از این کاربران برای کاهش هزینه‌ها به پلتفرم‌های جانبی دیگر از قبیل زنجیره‌ی هوشمند بایننس (BSC)، Polygon و Flamingo Finance روی آورده‌اند. با این وجود روند افزایشی در کارمزدهای دیفای مشکلی برای نهنگ‌های کریپتو ایجاد نکرده است.

دورنمای قیمت اتریوم

نوسان قیمت اتریوم بر هزینه‌ی گس موثر است، این رمز ارز در ماه جاری شاهد تثبیت قیمتی بین سطوح ۲۵۵۰ تا ۲۸۵۰ دلار بوده و همچنان از رفتار قیمتی بیت‌کوین تبعیت می‌کند. اتریوم برای شکستن مقاومت فعلی خود نیازمند آن است تا در محدوده‌ی بیش از ۲۹۰۰ دلار شروع به کف‌سازی نماید.

در زمان انتشار این خبر قیمت هر واحد از اتریوم ۲,۷۶۳ دلار و میانگین کارمزد تراکنش شبکه‌ی آن ۲.۱۵ دلار بوده است.

پیشنهاد مطالعه: هزینه گس اتریوم: یک توضیح ساده

Source

https://coiniran.com/?p=45957
دکمه بازگشت به بالا