ایستگاه خبر

ویتالیک بوترین شخصاً بر Yield Farming نظارت می‌کند

امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) طی ماه‌های اخیر طوفانی به پا کرده است. این بخش از اقتصاد رمزارزی و ETH، هم از نظر ارزش سرمایه / دلار و هم از نظر کاربران فعال رشد چشمگیری داشته است. در حالی این بخش از اتریوم بدون شک پروژه را تقویت کرده است که بنیانگذار اتریوم، Vitalik Buterin، فعلاً در حال هدایت آن است.
ویتالیک بوترین، در تاریخ ۳۱ اوت اعلام کرد که Yield Farming را تا زمان آرام شدن اوضاع هدایت خواهد کرد. وی به طور خاص به نظر یک سرمایه‌گذار اشاره کرد که می‌گوید مقدار زیادی سرمایه انسانی وارد YFI شده است:
«من شخصاً در حال هدایت Yield Farming به‌طور کامل هستم تا جایی که در منطقه‌ پایدارتری قرار بگیرد.»

– vitalik.eth (VitalikButerin) 31 آگوست ۲۰۲۰

|| بیشتر بخوانید:‌ دیفای (defi) چیست و چه کاربردهایی دارد ||

ویتالیک بوترین تنها کسی نیست که به فضای مالی غیرمتمرکز اتریوم مشکوک است، حداقل در کوتاه مدت. تونی شنگ، تحلیلگر سابق Multicoin Capital، اخیراً متذکر شده است که از «grocery coin thing» بسیار ترسیده است. اصطلاح «grocery coin thing» به تعداد زیادی از پروتکل‌ها و سکه‌های DeFi اشاره دارد که نام غذاهای رایج را به خود اختصاص داده‌اند.
«من از این grocery coin thing کاملاً ترسیده‌ام. نه برای افراد داخلی که می‌دانند چگونه قراردادها را تغییر دهند و ریسک خود را مدیریت کنند، بلکه برای دوستان و دوستانشان که برای انجام بازی حاضر می‌شوند. ضرر زیاد، هک یا کلاهبرداری اجتناب ناپذیر است.»

– تونی شنگ (tonysheng) 19 آگوست ۲۰۲۰

یکی دیگر از افراد مشکوک Weeb Mcgee است، توسعه‌دهنده اتریوم با نام اصلی John Lim. ویب پس از ایجاد تعدادی ابزار که به کاربران امکان می‌دهد تعاملات DeFi خود را تقویت کنند، به یکی از اعضای برجسته جامعه اتریوم تبدیل شده است.

«Yield Farming یک بازی ناپایدار است. برندگان بزرگ در اینجا پروتکل‌هایی هستند که با گرفتن ارزش ناشی از تورم یا انتقال ناگهانی وجوه، سود می‌برند.»

در حال حاضر مشخص نیست که چگونه دیفای اتریوم  از حالت فعلی خود به حالتی تبدیل می‌شود که در طولانی مدت پایدارتر باشد.

 

Source

https://coiniran.com/?p=40979
دکمه بازگشت به بالا