ایستگاه خبر

بنیان گذار اتریوم خواستار پشتیبانی از مدل جدید هزینه تراکنش

در یک توییت جدید ، ویتالیک بوترین، بنیانگذار Ethereum، بار دیگر حمایت خود را از طرح پیشنهادی بهبود اتریوم ۱۵۵۹، اعلام کرد که هدف آن نوسازی مدل هزینه تراکنش فعلی در شبکه است.

به گفته بوترین، هزینه تراکنش فزاینده در شبکه، یکی دیگر از دلایل اهمیت این طرح پیشنهادی است. وی عقیده دارد که امنیت اتریوم ممکن است که با این هزینه‌های بالا به خطر افتد. او با اشاره به یک مقاله از دانشگاه پرینستون، توضیح می‌دهد که چگونه این هزینه‌های بالا بلوک‌های با ارزشی ایجاد می‌کنند که هدف جذابی برای غارت شدن توسط استخراج‌گران خودخواه هستند. هزینه‌های تراکنش اتریوم از ماه آوریل ۵ برابر افزایش یافته‌اند و به نزدیکی نیمی از پاداش بلوک اتریوم رسیده‌اند.

این طرح پیشنهادی که توسط برنامه‌نویس اتریوم، اریک کانر در آوریل ۲۰۱۹ مطرح شد، می‌تواند بخش عمده‌ای از اتریوم را در هر هزینه تراکنش حذف کند. این امر با وضع کردن یک هزینه تراکنش حداقل (BASEFEE) که هزینه تراکنش‌ها را بسته به سطح تراکم شبکه اصلاح می‌کند، تحقق می‌یابد. با این وجود کیف پول‌ها دیگر نباید هزینه گاس را برآورد کنند، اما همچنان یک گزینه برای کاربران وجود خواهد داست تا بتوانند به استخراج‌گران برای سرعت بخشیدن به تأیید تراکنش‌هایشان، انعام بپردازند.

مدیر ارشد عملیاتی بستر RealIT، دیوید هافمن این طرح پیشنهادی را معمای آخر سیاست پولی رمزارز‌ها خوانده است. وی گفته بود:

“افزایش کمیابی اتریوم در امروز، به معنای اطمینان از امنیت اتریوم در آینده است.”

https://coiniran.com/?p=40224
دکمه بازگشت به بالا