ایستگاه خبر

ویتالیک بوترین، بنیان‌گذار اتریوم، درباره‌ی نرخ تورم اتر

در طی سال اخیر نرخ تورم اتریوم به شدت مورد موشکافی قرار گرفته خصوصا وقتی بیتکوین هالوینگ خود را در ماه می به انجام رساند. بسیاری از دارندگان بیتکوین در بازار تغییرپذیری و عدم ثبات تغییرات عرضه اتر را مورد انتقاد قرار دادند.

ویتالیک بوترین به تازگی در پاسخ به پرسش بسیاری از کاربران، اندیشه‌‌های خود را درباره برنامه انتشار و عرضه رمزارز اتر مطرح کرده است. به گزارش Newsbtc.com، وی این کار را در پاسخ به پرسش کاربران در برنامه بنیاد اتریوم به نام «هر چه می‌خواهی از من بپرس» انجام داده است.

زمانی که از او درباره حداکثر عرضه اتریوم سوال شد، وی اشاره کرد که اتریوم به معنای واقعی زمانی که به روز رسانی ETH2.0 کامل شود، غیرتورمی خواهد شد. وی افزود:

“برنامه انتشار به این صورت است که ۴.۷ میلیون توکن برای یک یا دو سال آینده و یا شاید بیشتر و پس از آن صفر تا دو میلیون هر ساله با احتساب کوین‌های سوخت شده در زمانی که مکانیزم اثبات سهام به صورت کامل اجرایی می‌شود.”

بیشتر بدانیم: الگوریتم اثبات انجام کار در مقابل اثبات سهام، براستی کدامیک مناسب‌تراست؟

ویتالیک درباره روند گذار به ETH2.0 می‌گوید:

“در واقع کد فاز صفر طبق موعد مقرر  آماده شد و در انتظار افراد است تا برای تبدیل شدن به گره اعتبارسنج، اترهای خود را سپرده‌گذاری کنند. امیدوارم این واقعیت توانسته باشد ریسک‌های این گذار را کاهش دهد؛ نسبت به آنچه که شش ماه پیش تصور می‌کردیم.”

او همچنین به نگرانی‌های کوتاه مدت حول قوانین و اصول اقتصادی فعلی اتریوم پرداخت. وی عقیده دارد که سرمایه‌‌گذاران بهتر است به این بنگرند که شبکه می‌توانست به چه سمتی برود و این که هم اکنون کجاست. طبق صحبت‌های ویتالیک بوترین:

“در دو سال آینده فعالیت اصلی ایجاد ثبات و حفاظت از این اکوسیستم است. تا آن زمان، مشارکت در اتریوم تا بخشی همین است که به نقشه راه اتریوم خوش‌بین باشیم و بدانیم که وقتی فرآیند به روز رسانی با موفقیت پایان یابد به جایی می‌رسیم که شبکه در نهایت کارایی، ثبات عمل خواهد کرد و قادر خواهد بود به عنوان پایه‌ی بخش‌های بزرگی از اقتصاد دنیا شناخته شود.”

https://coiniran.com/?p=42142
دکمه بازگشت به بالا