ایستگاه خبر

انتقال اتریوم به اثبات سهام یک بار دیگر به تعویق افتاد!

تیم بیکو، عضو بنیاد اتریوم فاش کرده است که به‌روزرسانی مرج (Merge) برای انتقال به اثبات سهام احتمالاً به تعویق خواهد افتاد.

به‌روزرسانی مرج اتریوم با تأخیرهای بیشتری روبروست

علاقه‌مندان به اتریوم ممکن است مجبور شوند چند ماه بیشتر برای انتقال به اثبات سهام منتظر بمانند. تیم بیکو، عضو بنیاد اتریوم، در یک رشته‌توییت اظهار داشت که معتقد است به‌روزرسانی مورد انتظار تا سه ماهه دوم سال ۲۰۲۲ انجام نخواهد شد.

بیکو گفت:

این به‌روزرسانی به ماه ژوئن نخواهد رسید، احتمالاً چند ماه پس از آن خواهد بود.

او در پاسخ به یکی از ماینرهای اتریوم به نام TripleSack گفت:

 پیشنهاد می‌کنم در این مرحله بیشتر روی تجهیزات استخراج سرمایه‌گذاری نکنید.

اطلاعیه Beiko مبنی بر تعویق به‌روزرسانی مرج، برای دوستداران قدیمی اتریوم شگفت‌انگیز نیست. صحبت‌ها در مورد انتقال شبکه اتریوم به مکانیزم اجماع اثبات سهام به سال ۲۰۱۶ بازمی‌گردد، زمانی که ویتالیک بوترین، یکی از بنیانگذاران، گفت که معتقد است این انتقال «به زودی» اتفاق می‌افتد. اگرچه توسعه‌دهندگان اتریوم هرگز ضرب‌الاجل معینی برای این ادغام تعیین نکرده‌ بودند، تخمین‌ها در طول سال‌ها به طور مداوم عقب افتاده است.

پیشنهاد مطالعه:‌ مقایسه الگوریتم اثبات کار و اثبات سهام

در حالی که تخمین Beiko اکنون تاریخ به‌روزرسانی مرج را در نیمه دوم سال ۲۰۲۲ اعلام کرده است، دیگران به این تاریخ نیز شک دارند. یکی از نمایندگان Flexpool، ششمین استخر بزرگ استخراج اتریوم،گفت سازمان آن‌ها باور ندارد که این به‌روزرسانی تا سال ۲۰۲۳ انجام شود. از آنجایی که استخرهای ماینینگ مانند Flexpool به شدت در استخراج اتریوم سرمایه‌گذاری می‌کنند، آن‌ها علاقه خاصی به این دارند که تا زمانی که ممکن است پروتکل اثبات کار در شبکه باقی بماند.

با به‌روزرسانی مرج لایه اجرای اثبات کار اتریوم و لایه اجماع اثبات سهام را در یک زنجیره منفرد مبتنی بر اثبات سهام ترکیب می‌شوند. در صورت موفقیت آمیز بودن، این انتقال مصرف انرژی شبکه را به میزان قابل توجهی کاهش می‌دهد و راه را برای به‌روزرسانی‌های مقیاس‌پذیری آینده اتریوم هموار می‌کند.

 

پیشنهاد مطالعه:‌ اتریوم ۲.۰ چیست؟ (Ethereum 2.0)

 

Source

https://coiniran.com/?p=50661
دکمه بازگشت به بالا