ایستگاه خبر

اتریوم در حال انتقال از صرافی‌ها به قراردادهای هوشمند

به گزارش مجله خبری Decrypt،‌ تعداد توکن‌های ETH که در قراردادهای هوشمند قفل شده‌اند از ماه ژوئن تا اکتبر یعنی در مدت سه ماه به شدت افزایش یافته است. حالا احتمالا معامله‌گران اتریوم مدتی را استراحت کنند.

اکوسیستم اتریوم در سال ۲۰۲۰ شاهد رشد شدید بازار دیفای بوده است که کمک کرد قیمت اتریوم افزایش یبد و همچنین بسیاری از توکن‌ها راه‌اندازی شدند که به صورت بالقوه بازدهی مثبتی داشتند.

بنا بر داده‌های سایت Glassnode، مقدار اتریوم نزد صرافی‌ها از اواخر ماه جولای ۲۰۲۰ روند نزولی داشته است. در همین دوره درصد توکن‌های اتر که در قرارداد‌های هوشمند سپرده‌گذاری شده‌اند همواره در حال افزایش بوده است. تا جایی که سهم عرضه اتریوم در قراردادهای هوشمند از ۱۱ درصد به ۱۷ درصد رسید.

تا پیش از ماه قبل، اوضاع به همین رویه بود اما در ماه اکتبر توکن‌های اتر به خروج از صرافی‌ها ادامه دادند اما تعداد توکن‌های قفل شده در قرارداد‌های هوشمند در سطح ثابتی باقی ماند، به عبارت دیگر رشد بازار دیفای متوقف شد.

پدرو فبره‌رو، محقق موسسه Quantom Economics به مجله دکریپت گفت:

“چیزی که انتظار آن را داشتم همان رویه‌‌ای بود که برای بیتکوین پیش رفت. مشاهده کردیم که مقادیر فزاینده بیتکوین روز به روز از صرافی‌ها به کیف پول‌های خصوصی منتقل می‌شد.”

همان اتفاق مشابه برای بیتکوین؟

این امر قطعا اثراتی بر بازار دارد و از جایی که بین خریداران رقابت وجود دارد، کاهش عرضه می‌تواند تا حدی قیمت را افزایش دهد. این همان اتفاقی است که در خبر قبلی اشاره شد که برای بیتکوین اتفاق افتاده است.

بیشتر بخوانیم: کمبود عرضه عامل اصلی صعود قیمت بیتکوین

اما این جا وجه تمایزی وجود دارد: در حالی که درصد اتریوم‌های قفل‌شده در قرارداد‌های هوشمند افزایش نداشته، اما همین مقدار نیز حداکثر خود در تمام زمان‌هاست. اتریوم حالا نقدشوندگی زیادی دارد و با انتقال به کیف پول‌ها باز هم زیاد معامله می‌شود.

در هشت ماه گذشته بیش از ۸ میلیون توکن اتر به کیف پول‌های شخصی منتقل شده که کمتر از یک ماه از عمر آن‌‌ها می‌گذشته است.

در نهایت احتمالا معامله‌گران اتریوم‌های خود را در قرارداد‌های هوشمند دیفای برای دوره بلندمدت قرار دهند. جدا از این که قیمت اتریوم از سال ۲۰۱۸ این سطح را به خود ندیده، دارندگان اتریوم حالشان با کمی استراحت در حالی که قیمت بالا می‌رود، خوب است.

https://coiniran.com/?p=42136
دکمه بازگشت به بالا