ایستگاه خبر

عبور اتریوم از مقاومت ۲۵۰۰ دلاری و ثبت اوج قیمت تاریخی دیگر

قیمت برترین آلتکوین بازار با عبور از مقاوت ۲۵۰۰ دلاری از فاز تثبیت خارج شده و به‌سمت اوج قیمت تاریخی (ATH) دیگری در حرکت است. روند صعودی اتریوم از ابتدای ماه آوریل آغاز شد و قیمت این رمز ارز را به‌شدت تا ۳۶ درصد طی دو هفته‌ی گذشته بالا برد.

قیمت لحظه‌ای و ارزش کل بازار اتریوم در هنگام نگارش این خبر به ترتیب ۲۵۰۴ و ۲۸۹ میلیارد دلار بوده است. روند صعودی اتریوم با افزایش ۱۸ درصدی ارزش این رمز ارز سرانجام توانست در چند ساعت گذشته اوج قیمت جدید ۲۵۴۴ دلاری را برای آن رقم بزند. ناگفته نماند که با نمایان شدن سیگنال‌های خرسی انتظار می‌رود این روند با اصلاحات قیمتی مواجه شود.

عبور اتریوم از مقاوت 2500 دلاری و ثبت اوج قیمت تاریخی دیگر

شاخص‌های فاندامنتال اتریوم با ورود به این قلمرو قیمتی جدید کاملا راضی‌کننده هستند. طبق داده‌های منتشر شده توسط Glassnode، تعداد آدرس‌های فعال اتریوم در بازه‌ی هفت روزه به بالاترین سطح ۳ ساله اخیر خود یعنی ۳۴،۷۳۶.۷۹۸ آدرس رسیده است. تعداد آدرس‌های فعال یک رمز ارز شاخصی مثبت برای تعیین عملکرد آن بوده زیرا نشان‌دهنده‌ی حضور بالای کاربران در بازار است.

عبور اتریوم از مقاوت 2500 دلاری و ثبت اوج قیمت تاریخی دیگر

حضور نهنگ‌ها در این بازار اثر دوگانه‌ای دارد، زیرا هم قادرند روند صعودی را شتاب بخشند و هم با ثبت سفارش‌های بزرگ فروش آن را با ریسک نزولی مواجه سازند. با استناد به آمار ارائه شده‌ی Glassnode، تعداد آدرس‌هایی که دارای بیش از ۳۲ اتریوم هستند با کاهش قابل ملاحظه‌ی روبرو شده‌اند. بر این اساس، آدرس‌های مذکور به کمترین تعداد خود در ۱۳ ماه پیش یعنی ۱۱۱،۴۵۹ عدد رسیده‌اند.

عبور اتریوم از مقاوت 2500 دلاری و ثبت اوج قیمت تاریخی دیگر

تابعیت اتریوم از بیت‌کوین

با این وجود قیمت اتریوم همانند گذشته با بیت‌کوین همبستگی داشته و از آن تبعیت می‌کند. بر اساس داده‌های سایت تحلیلی CoinMetrics، همبستگی قیمتی جفت معاملاتی بیت‌کوین-اتریوم تقریبا بالا بوده و در زمان نگارش این خبر رقم ۰.۷۷ را منعکس می‌کند.

این همبستگی بالا تنها حاکی از توانایی اتریوم در دست‌یابی به اوج قیمت‌های تاریخی جدید و شکستن مقاومت‌های روانی بازار نیست. همبستگی شاخص مهمی در تعیین این نکته است که آیا اتریوم موقعیت فعلی خود را حفظ کرده و یا اصلاح قیمت دیگری را تجربه خواهد کرد.

پیشنهاد مطالعه: استخراج اتریوم با کامپیوتر

Source

https://coiniran.com/?p=45139
دکمه بازگشت به بالا