ایستگاه خبر

کارمزدهای اتریوم سر به فلک کشید؛ تتر و یونی‌سواپ، عاملان اصلی

بر مبنای تجزیه‌ و تحلیلی از سوی گلس‌نود، هزینه گس یا کارمزد تراکنش‌های اتریوم، رکورد تاریخی دیگری را به ثبت رسانده است. تتر و یون‌سواپ، بیش از دیگر پروتکل‌ها و رمزارزها عامل این افزایش بوده‌اند.

کار با بلاک چین اتریوم، هرگز پیش از این، اینقدر گران نبوده است.

داده‌های جدید منتشرشده از سوی گلس‌نود نشان می‌دهد، تنها در عرض یک روز، مجموع کارمزدها در بلاک چین اتریوم به ۷ میلیون دلار بالغ شده است.

گلس‌نود در بررسی‌های خود به این نتیجه دست یافته که تتر، بزرگترین منبع هزینه‌کرد کارمزد در اتریوم است. اپلیکیشن‌های دیفای ازجمله یونی‌سواپ نیز سهمی چشم‌گیر در افزایش انفجارگونه کارمزدها روی شبکه اتریوم دارند. بخش دیگری از افزایش هزینه‌‌ها نیز ناشی از فعالیت ربات‌های آربیتراژ است که تلاش می‌کنند بازار را در خط تعادل نگه دارند. تمام این عوامل را می‌توان به‌نوعی دردهای رشد و تکامل اتریوم قلمداد کرد و بسیاری از کاربران امیدوارند با راه‌اندازی نسخه دوم اتریوم، نفس راحتی بکشند و از شر این هزینه‌های گزاف خلاصی یابند.

بیشتر بخوانید: آموزش تبادل توکن‌های ERC-20 اتریوم در صرافی غیرمتمرکز IDEX

آن‌طور که گلس‌نود دریافته، از کل هزینه‌های پرداخت‌شده روی بلاک چین اتریوم در ماه جاری میلادی، ۱۴ درصد ناشی از نقل و انتقالات رمزارز باثبات تتر است. این در حالی است که سایر رمزارزهای باثبات، درمجموع تنها یک درصد از کل کارمزدها روی اتریوم را به خود اختصاص داده‌اند. این خود نشان می‌دهد که تتر تا چه میزان توانسته جای خود را میان کاربران اتریوم باز کند. از سویی دیگر، نقل و انتقالات اتر توکن‌های ERC20 نیز ۲۰ درصد از کارمزدهای مصرفی روی اتریوم را از آن خود کرده‌اند.

شواهد نشان می‌دهد که ۶۵ درصد از کارمزدهای مصرفی بلاک چین اتریوم در ماه جاری، مربوط به عملیات قراردادهای هوشمند است که به‌طورقابل توجهی از کارمزدهای مصرفی رمزارزهای باثبات، اتر و توکن‌های ERC20 فراتر است. در این میان، یونی‌سواپ، بزرگترین مصرف‌کننده گس در اتریوم است. گفتنی است حجم معاملات این پروتکل در ماه ژوییه از مرز ۱.۷ میلیارد دلار فراتر رفته است.

Source

https://coiniran.com/?p=40689
دکمه بازگشت به بالا