ایستگاه خبر

کارمزد اتریوم دوباره رکورد جدیدی را ثبت کرد!

داده‌های IntoTheBlock نشان می‌دهد کارمزد اتریوم به بالاترین سطح تاریخی خود یعنی ۱.۷۷۱ میلیون دلار و هزینه گس روزانه به ۵۶۹ Gwei رسید. در اوایل امروز، دومین رمزارز بزرگ تا ۱۱۱۶ دلار افزایش یافت، که بالاترین سطح از ۱ فوریه ۲۰۱۸ بود، قبل از آنکه تصحیح شدیدی در بازار در روند فعالیت‌ گاوها اخلال ایجاد کند.

معاملات اتریوم هرگز به این گرانی نبوده‌اند
هزینه‌های گس‌ــ‌که برای پردازش معاملات در بلاکچین پرداخت می‌شود‌ــ‌به طور معمول با افزایش تقاضا افزایش می‌یابد. این کارمزدها به ماینرهایی پرداخت می‌شوند که مسئولیت رسیدگی به معاملات در شبکه را دارند.

به گفته Glassnode، استخراجگران اتریوم فقط در طی یک ساعت کارمزدهای هنگفت ۸۹۸،۰۰۰ دلاری را جمع‌آوری کرده و رکورد جدیدی را ثبت کرده‌اند.

|| بیشتر بخوانید: مسئله مقیاس پذیری شبکه و بحران فی تراکنش ها (GAS) در شبکه اتریوم ||

با افزایش کارمزد اتریوم استخراجگران تنها برندگان هستند
در حالی که اتریایی‌ها یک افزایش قیمت بزرگ را جشن می‌گیرند، نگرانی‌هایی در مورد آینده نیز وجود دارد. زیرا بالا رفتن کارمزد معاملات به این معناست که انجام یک معامله بالقوه صدها دلار هزینه دارد. این به نوبه خود می‌تواند Uniswap و سایر برنامه‌ها را برای استفاده بسیار ناپایدار کند.

قرار است اتریوم ۲.۰ به مشکلات ازدحام شبکه و مقیاس‌بندی بپردازد، اما عدم انجام این کار می‌تواند توسعه‌دهندگان را به سمت شبکه‌های رقیب مانند Cardano سوق دهد که در حال حاضر در فضای DeFi پیشرفت می‌کنند.

استخراجگران، مطمئناً می خواهند شبکه را متراکم نگه دارند، زیرا قادر خواهند بود هزینه‌های زیادی به جیب بزنند.

 

Source

https://coiniran.com/?p=42979
دکمه بازگشت به بالا