ایستگاه خبر

کاهش هشتاد درصدی در کارمزد تراکنش‌های شبکه اتریوم

محققان Santiment دریافته‌اند که کارمزد تراکنش معاملات اتریوم به نسبت بیشترین مقداری که در گذشته داشته، ۸۰ درصد کاهش یافته است. اگرچه کاهش کارمزد تراکنش‌ها حاکی از تراکم کمتر است، اما داده‌های مختلف روی بلاکچین نشان می‌دهد فعالیت کاربران اتریوم کاهش پیدا نکرده است.

 کاهش کارمزد تراکنش‌ها به ‌واسطه کاهش فعالیت کاربران در شبکه اتفاق افتاده است؟

براساس داده‌های Etherscan، تعداد معاملات روزانه اتریوم از ۳ آگوست نسبتاً پایدار مانده است. بعید به نظر می‌رسد که کاهش فعالیت کاربران در شبکه اتریوم باعث کاهش هزینه‌ها شود. در عوض، ثبات تعداد معاملات در شبکه بلاکچین ممکن است برخی از فشارهای مربوط به آن را کاهش دهد.

از آوریل تا اواخر جولای، تراکنش‌های روزانه در شبکه بلاکچین اتریوم به سرعت در حال افزایش بود. تراکم ناشی از افزایش ناگهانی تقاضا در یک شبکه بلاکچین می‌تواند تا مدت‌ها ادامه داشته باشد. با تثبیت شبکه و پایداری تعداد تراکنش‌ها در سطحی معقول، ازدحام شبکه بلاکچین رفته‌رفته کمتر و کمتر می‌شود.

به نظر می‌رسد شبکه بلاکچین اتریوم نیز چنین روندی را به تصویر می‌کشد. بلاکچین اتریوم در طی چهار ماه گذشته با ازدحام روبرو شده بود. سرانجام، تراکنش‌های روزانه به سرعت متوقف شد و به بلاکچین این فرصت را داد تا معاملات موجود را پردازش کرده و ازدحام را کمتر کند.

اتریوم تا زمان راه‌اندازی ETH 2.0 به عنوان یک شبکه بلاکچین اثبات کار (PoW) باقی خواهد ماند. این بدان معناست که استخراجگران وظیفه دارند در ازای دریافت تراکنش، معاملات در شبکه را تأیید کنند.

|| بیشتر بخوانید: اثبات کار چیست؟ ||

با توجه به رشد جهشی DeFi، تا زمانی که اتریوم یک شبکه PoW بماند، ممکن است در کوتاه مدت دوباره شاهد افزایش موقت در کارمزد تراکنش‌ها باشد.

 

 

Source

https://coiniran.com/?p=40835
دکمه بازگشت به بالا