ایستگاه خبر

درآمد ماینرهای اتریوم از ماینرهای بیت کوین پیشی گرفت

ماینرهای اتریوم طی چند روز گذشته درآمد بیشتری نسبت به ماینرهای بیت کوین داشته‌اند. علت آن چیست؟

طبق داده‌های The Block، ماینرهای اتریوم از روز دوشنبه تا امروز ۷۷ میلیون دلار درآمد روزانه داشته‌اند، در مقابل آن‌ها استخراجگران بیت کوین روزانه ۶۷ میلیون دلار کسب می‌کنند. البته، این داده‌ها بر مبنای یک میانگین متغیر ۷ روزه (۷MDA) است، و یک روند کوتاه‌مدت را نشان می‌دهد.

ماینرهای اتریوم در اوایل فوریه و اواخر آوریل درآمد بالاتری نسبت به استخراج‌کنندگان بیت کوین داشتند. این اتفاق در چند سال اخیر بسیار نادر است.

یکی از دلایلی که ماینرهای اتریوم درآمد بیشتری دارند این است که قیمت اتر طی چند ماه گذشته به‌طور قابل توجهی افزایش یافته، در حالی که قیمت بیت کوین راکد بوده است. اتریوم سال جاری را با قیمت ۷۳۰ دلار آغاز کرد و حالا ۴۳۰۰ دلار ارزش دارد.

یکی دیگر از دلایل اصلی درآمد بیشتر ماینرهای اتریوم، افزایش کارمزد معاملات شبکه است. ماینرهای اتریوم در ترکیبی از هزینه‌های معاملاتی، معروف به گس و هزینه‌های پرداخت شده در شبکه، درآمد کسب می‌کنند.

در حال حاضر، ۴۰ درصد از درآمد استخراجگران اتر از هزینه‌های گس تأمین می‌شود. اما با اجرایی شدن طرح به‌روزرسانی Ethereum (EIP) 1559 در جولای امسال، بخشی از هزینه‌ها به جای ماینرها برای خود شبکه ارسال می‌شود.

از جولای، برای EIP 1599 دو کارمزد در نظر گرفته خواهد شد: کارمزد پایه و کارمزد ماینرها هزینه پایه سوزانده می‌شود و کارمزد شمول به ماینرها تعلق می‌گیرد. هدف کلی EIP کاهش هزینه‌های تراکنش برای کاربران است.

 

پیشنهاد مطالعه: راهنمای ترید اتریوم برای مبتدی ها

 

Source

https://coiniran.com/?p=45628
دکمه بازگشت به بالا