ایستگاه خبر

استخراجگران اتریوم به افزایش محدودیت گاس بلوک رأی می‌دهند

استودیو استخراج و توسعه اتریوم، Bitfly، اظهار کرده که استخراج‌گران در حال دادن رأی به افزایش محدودیت گاز بلوک هستند. بسیاری از مشارکت کنندگان در اکوسیستم اتریوم باور دارند که این راه‌حل می‌تواند منجر به تراکم و آسیب‌پذیری شبکه شود.

طبق اطلاعیه‌ای از Bitfly، استخراج‌گران به دنبال افزایش این محدودیت از ۱۰۰۰۰۰۰۰ به ۱۲۵۰۰۰۰۰ گاس هستند. این اتفاق منجر به یک افزایش قابل ملاحظه در توان تراکنش بلاکچین اتریوم می‌شود.به لحاظ نظری حالا شبکه اتریوم در هر ثانیه می‌تواند به جای ۳۵ تراکنش ۴۴ تراکنش را انجام دهد. از طرفی برنامه‌نویسان سطح بالای اتریوم مردد هستند که این ارتقا تهدیدی برای عملیات در شبکه باشد.

همچنین بنیان‌گذار Rotki، ردیاب پورتفولیو غیرمتمرکز افزود که چنین افزایش سریعی در اندازه بلوک منجر به بالا رفتن حجم گره می شود و بنابراین به قابلیت استفاده اتریوم (ETH) آسیب می رساند. همچنین ، الکسی آخونف ، محقق مستقل اتریوم (ETH) ، در یک توئیت طعنه‌آمیز ادعا کرد که این شبکه بیت کوین (BTC) است که بیشترین بهره را از چنین به روزرسانی جنجالی خواهد برد.

پیشنهاد ویتالیک

ویتالیک بوترین مدیر اتریوم پیشنهادی مبنی بر افزایش هزینه گاس برای برخی از انواع مشخص تراکنش داده است. بنا بر توییت وی، هزینه‌ها برای راه‌اندازی تراکنش‌های دسترسی به ذخیره باید بسیار بیشتر از این باشد. طبق گزارش در سایت خبری U.today، تنها ۱۰ درصد از هزینه‌های اتریوم توسط صاحبان حساب‌هایی که از اتریوم برای تراکنش‌های خرد استفاده می‌کنند، پرداخت می‌شود.

کوین‌های پایدار، پانزی‌ها، و مالی غیرمتمرکز مابقی پاداش‌های استخراج‌گران را تشکیل می‌دهند. در کل، سو استفاده از شبکه توسط رویه‌های پانزی که پیرامون کوین‌های پایدار مبتنی بر اتریوم، ساخته می‌شوند، منجر به افزایش در هزینه‌های گاس شده است.

 

https://coiniran.com/?p=39558
دکمه بازگشت به بالا