ایستگاه خبر

آیا ارزش بازار اتریوم (ETH) در نهایت از بیت کوین (BTC) پیشی خواهد گرفت؟

یک تحلیلگر مستقل ارزهای دیجیتال نمودارهای «سلطه» بیت کوین (BTC) و اتریوم (ETH)، یعنی درصد ارزش خالص بازار ارزهای دیجیتال، را به اشتراک گذاشت.

او دو روند را نشان داد که جدول زمانی فلیپنینگ محتمل و مورد انتظار جامعه اتریوم (ETH) را نشان می‌دهد.

اتریوم می‌تواند سلطه بیت کوین را در سال‌های ۲۰۲۵-۲۰۲۶ تغییر دهد

 

مورگان بنت پویایی سهم ارزش بازار بیت کوین (BTC) و اتریوم (ETH) را در مقایسه با کل بخش ارزهای دیجیتال پیگیری کرد. اگرچه نمی‌توان او را از طرفداران تحلیل تکنیکال نامید، اما او مطمئن است که دو روند واضح است: سلطه بیت کوین (BTC) کاهش می‌یابد در حالی که اتریوم (ETH) رشد می‌کند.

طرفدار تحلیل تکنیکال نیستم، و نتیجه‌گیری در مورد روندهای بلندمدت سخت است. اگر این روند ادامه یابد، اتریوم سلطه بیت‌کوین را طی ۲ تا ۳ سال آینده تغییر خواهد داد.

— مو (@MorganTBennett) 2 ژوئن ۲۰۲۳

اگر هر دو روند معتبر باشند، ممکن است این «فلیپینگ» در دو یا سه سال آینده اتفاق بیفتد. در نمودار بنت، در سه ماهه چهارم سال ۲۰۲۶ رخ می‌دهد.

به لطف بازار رو به رشد آلت‌کوین، هر دو ارز دیجیتال در لحظه «فلیپینگ» ۲۳ تا ۲۴ درصد سلطه خواهند داشت اتریوم (ETH) می تواند به تدریج، یا ناگهانی از بیت کوین (BTC) پیشی بگیرد یا هر دو ارز دیجیتال قربانی روایت «طلای دیجیتال» شوند.

در زمان انتشار، بیت کوین (BTC)، بزرگترین ارز دیجیتال، سلطه‌ای بیش از ۴۶.۲ درصد بر ارزش بازار ارزهای دیجیتال دارد، در حالی که سهم اتریوم (ETH) بیش از ۱۹.۵ درصد است. سومین ارز دیجیتال بزرگ، استیبل کوین دلار آمریکا (USDT) است که در مجموع ۷.۳۶ درصد از ارزش خالص بازار ارزهای دیجیتال را به خود اختصاص داده است.

بیت کوین (BTC) و اتریوم (ETH)، دو ارز دیجیتال بزرگ، شش سال پیش، در اواسط ژوئن ۲۰۱۷، در نزدیکترین نقطه به «فلیپنینگ» قرار داشتند. بیت کوین (BTC) مسئول ۳۷ درصد بازار بود و اتریوم ( ETH) 32 درصد از ارزش بازار را در اختیار داشت.

در مقابل، در سپتامبر ۲۰۱۹، ارزش بازار بیت کوین ۱۰ برابر بیشتر از اتریوم (ETH) بود، زیرا اتریوم بسیار بیشتر تحت تأثیر زمستان کریپتو ۲۰۱۸-۲۰۲۰ قرار گرفت.

 

پیشنهاد مطالعه: تحلیل آنچین بیت کوین (کاهش سطح مبادلات و انتظار هولدرها برای سطوح قیمتی بالاتر)

 

 

Source

https://coiniran.com/?p=62888
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x