ایستگاه خبر

اتریوم با نزدیک شدن به هاردفورک شانگهای به نقطه عطف جدیدی رسید

براساس داده‌های گلسنود (Glassnode)، بلاکچین اتریوم (ETH) با نزدیک شدن به هاردفورک شانگهای به نقطه عطف جدیدی دست یافته است و تعداد آدرس‌های غیرصفر به بالاترین حد خود یعنی ۹۷ میلیون رسیده است.

این رکوردشکنی درست در زمان به‌روزرسانی شانگهای است که تقریباً سه روز دیگر، تقریباً در 12 آوریل (23 فروردین) انجام می‌شود. افزایش آدرس‌های غیرصفر نشان‌دهنده علاقه فزاینده به اتر است، به این معنی افراد بیشتری در حال ایجاد کیف پول و سرمایه‌گذاری هستند. در دنیای ارز دیجیتال این یک نشانه مثبت برای اکوسیستم است، زیرا منعکس‌کننده پذیرش گسترده‌تر  امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) و توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) ساخته شده روی شبکه اتریوم است.

هاردفورک شانگهای اتریوم منجر به باز شدن قفل حدود 18 میلیون اتر از استیکینگ برای اعتبارسنج‌ها و سایر کاربران خواهد شد. برخی از اعتبارسنج‌ها بیش از دو سال منتظر بوده‌اند تا به کوین‌های اتریوم قفل‌شده خود دسترسی پیدا کنند. اکنون، به عنوان بخشی از به‌روزرسانی، آن‌ها می‌توانند اتر و پاداش‌های استیکینگ خود را که حدود 15 از عرضه سکه است، کسب کنند. توجه به این نکته مهم است که پاداش‌های استیکینگ را می‌توان فوراً برداشت کرد، اما برداشت اترهای اولیه‌ای که اعتبارسنج‌ها استیک کرده بودند با سرعت کمتری امکان‌پذیر خواهد بود.

با این حال، این تنها یکی از موارد به‌روزرسانی آینده شانگهای است. علاوه بر آن، طرح‌های بهبود اتریوم با شماره‌های 3651، 3855، 3860 و 6049 نیز به اجرا گذاشته خواهد شد. هدف این طرح‌ها کاهش هزینه برای توسعه‌دهندگان شبکه است.

 

پیشنهاد مطالعه: فورک و انواع آن

 

Source

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا