ایستگاه خبر

سازنده اتریوم در مرحله بعدی DeFi: از شر Saas متمرکز خلاص شوید

Lefteris Karapetsas، بنیانگذار Rotki و همکار اتریوم، درباره محدودیت‌ها و تضادهای موجود در امور مالی غیرمتمرکز را صحبت کرده است.

در اول ژوئن سال ۲۰۲۰، جامعه Defiant که پیشرفت در امور مالی غیر متمرکز (DeFi) را بررسی و دنبال می‌کند، گزارشی از وضعیت موجود مبادلات غیر متمرکز مبتنی بر اتریوم منتشر کرد. آقای کاراپتسا معتقد است تجارت غیرمتمرکز نباید با مدیریت متمرکز همراه باشد.

مفاهیم متقابل منحصر به فرد

به گفته آقای کاراپتساس، ترکیب ابزارهای متمرکز و غیرمتمرکز در روند معاملات معنی ندارد. فقط وقتی کل سیستم بدون یک نقطه متمرکز عمل کند، می تواند غیرمتمرکز تلقی شود:

مبادلات فقط بخشی است که نیاز به اصلاح دارد. ما همچنین باید از متمرکز کردن SaaS که ردیابی و حسابداری را ارائه می دهد، خلاص شویم.

برای او، انتقال اطلاعات از برنامه‌های غیر متمرکز به متمرکز یک گام به عقب است. بنابراین، فقط باید از سیستمهای مدیریتی غیرمتمرکز استفاده شود. برای رسیدن به این هدف، آقای کاراپتساس توصیه می‌کند که ازشر  SaaS متمرکز خلاص شوید

Lefteris Karapetsas به عنوان مهندس ارشد نرم افزار در Brainbot ، تیم پشتیبان راه حل Rayden Layer-two برای اتریوم (ETH) کار می‌کرد.

گراف اتریوم - کوین ایران
گراف اتریوم – کوین ایران

مسیری روشن برای DEX
گزارش واکنشی که آقای کاراپتساس در مواجهه با پیشرفت مبادلات غیر متمرکز نشان داد، به گفته نویسنده آن لوکاس کمپل، هنوز در مرحله نوپای خود است. اگرچه طی سال جاری پنج بار به سرعت رشد کرده است، اما DEX فقط ۰.۶٪ از بخش کریپتو را به خود اختصاص می‌دهد.

 

Source

https://coiniran.com/?p=39227
دکمه بازگشت به بالا