ایستگاه خبر

ETF اتریوم در بورس اوراق بهادار تورنتو راه‌اندازی می‌شود

اولین صندوق قابل معامله در بورس اتریوم که به‌طور رسمی با نام ETF اتریوم شناخته می‌شود قرار است پس از ثبت اطلاع‌نامه‌ای توسط شرکت مدیریت دارایی جهانی CI در بورس اوراق بهادار تورنتو (TSX) راه‌اندازی شود.

کرت مک‌آلپین (Kurt MacAlpine)، مدیر ارشد اجرایی CI Financial، شرکت مادر CI Global Asset Management، گفت: «رمزارزها فضای دنیای مالی را متحول می‌کنند و ما خوشحالیم که اولین سرمایه‌گذاری صندوق قابل معامله در بورس اتریوم، یکی از رمزارزهای بسیار ارزشمند را راه‌اندازی می‌کنیم.»

این صندوق قابل معامله در بورس جدید پس از تأیید ETHX با سرمایه‌گذاری مستقیم در اتریوم، تحت معاملات ETHX فعالیت خواهد کرد.

دارایی‌های این ETF با استفاده از شاخص گلکسی بلومبرگ اتریوم (Bloomberg Galaxy Ethereum، شاخص اتریوم) در نسبت با دلار آمریکا قیمت‌گذاری می‌شوند.

پیشنهاد مطالعه: نحوه عملکرد صندوق های سرمایه گذاری بورس (ETF) در حوزه بلاکچین

مایک نووگراتز (Mike Novogratz)، رئیس و مدیر اجرایی هولدینگ گلکسی دیجیتال گفت: «اتریوم نامزد اصلی برای ایجاد لایه پایه وب ۳.۰ است. این رمزارز یک دارایی رو به رشد است که به سرمایه‌گذاران برنامه‌های غیرمتمرکز بسیار زیادی ارائه می‌دهد.»
از آنجایی که ثابت شده لیست کردن ETF اتریوم خطر قابل توجهی ندارد، احتمالاً برای آغاز به کار این صندوق قابل معامله در بورس فشارها بر کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) افزایش خواهد یافت.

اگر SEC یک صندوق قابل معامله در بورس را تأیید کند، به این معنی است که به لیست بالاتری ارتقا یافته و در بازارهای سهام بسیار بزرگتری در ایالات متحده تجارت خواهد کرد.

 

Source

https://coiniran.com/?p=44097
دکمه بازگشت به بالا