ایستگاه خبر

حجم اتریوم DEX به دنبال افت مشوق‌های DeFi به شدت کاهش یافت

حجم اتریوم DEX ، صرافی غیرمتمرکز، طی ماه گذشته به دلیل از رونق افتادن محصولات DeFi به شدت سقوط کرده است. بر اساس داده‌های جمع آوری شده توسط Dune Analytics، حجم مبادلات غیرمتمرکز مبتنی بر اتریوم در طی ماه اکتبر بیش از ۴۱ درصد در ۳۰ روز افت کرده است.

معاملات هفتگی DEXs در تاریخ ۳۱ آگوست به کمی بیش از ۸ میلیارد دلار رسیده بود تا اینکه در ۱۴ سپتامبر به بالاترین رقم ماهانه ۶ میلیارد دلار رسید. با این حال، از آن زمان، حجم معاملات رو به کاهش بوده است و در اواسط اکتبر به کمی کمتر از ۳ میلیارد دلار رسیده است. طبق گفته Dune، حجم هفتگی DEX از میزان بیشینه‌ی خود در پایان تابستان بیش از ۶۲ درصد کاهش یافته است.

استفاده از DEX و DeFi در طول ماه‌های ژوئن و ژوئیه افزایش یافته است که ناشی از هیجان سرمایه‌گذاران نسبت به محصولات سود و بهره آور است. در حالی که سرمایه‌گذاران میلیاردها دلار در DeFi وارد کردند، پروتکل‌ها و صرافی‌ها مجبور شدند عوامل انگیزشی بیشتری برای جذب سود بازار ارائه دهند.

|| بیشتر بخوانید:‌ راه اندازی صرافی غیر متمرکز و مبتنی بر قرارداد هوشمند Dex.top ||

با وجود افزایش قیمت اتریوم، کاهش تمایلات پایدار با کاهش عمومی در استفاده از DEX مطابقت دارد. جانسون خو، مدیر تحقیق در Huobi، در مصاحبه با Decrypt، کاهش میزان اتریوم DEX را توضیح داد. او گفت: «یکی از مهمترین دلایل این است که مردم در حال حاضر سود چندانی کسب نمی‌کنند، فقط به این دلیل که این “سود”های سرسام‌آور پایدار نیستند و اغلب با خطرات قابل توجهی همراه‌اند.» خو در ادامه گفت: حجم DEX به طور کلی با بازار DeFi ارتباط زیادی دارد.

 

Source

https://coiniran.com/?p=41710
دکمه بازگشت به بالا