ایستگاه خبر

یک گام نزدیک‌تر به اتریوم ۲.۰ با پیاده‌سازی Shadow Fork

بنیاد اتریوم یک گام به استقرار اتریوم ۲.۰ نزدیک‌تر شد و از Shadow Fork برای شبیه‌تر کردن شبکه آزمایشی خود به شبکه اصلی اتریوم استفاده کرده است.

شدو فورک راهی برای آزمایش همه‌جانبه فرضیات احتمالی در مورد همگام‌سازی و توسعه شبکه اصلی است.

در آخر هفته، Parathi Jayanathi، یکی از توسعه‌دهندگان اتریوم در توییتر گفت این تیم سه شدو فورک بر روی شبکه آزمایشی Goerli پیاده‌سازی کرده است، و در این فرآیند «اشکالاتی از کد همگام‌سازی تا درخواست مهلت زمانی» پیدا کرده است.

ماریوس ون در ویدن، توسعه‌دهنده نرم‌افزار اتریوم، صبح امروز در توییتر گفت:

رویداد تاریخی بسیار نزدیک است. و ما در حال آزمایش PoS روی اتریوم هستیم.

شدو فورک اصطلاحی است که به کپی کردن داده‌ها از یک شبکه اصلی، در این مورد بلاکچین اتریوم، به یک شبکه آزمایشی اشاره دارد، جایی که توسعه‌دهندگان می‌توانند ویژگی‌ها را قبل از استقرار کار خود در شبکه اصلی آزمایش کنند. با انجام این کار، توسعه‌دهندگان اتریوم محیط آزمایشی خود را بیشتر شبیه شبکه اصلی کرده‌اند که بیش از ۱ میلیارد تراکنش در روز را پردازش می‌کند.

تا زمان نگارش این مقاله، شبکه جدید Shadow Fork اتریوم ۱.۸ میلیون تراکنش را با میانگین زمان بلوک ۱۳.۸ ثانیه پردازش کرده است.

این یک نقطه عطف بزرگ است زیرا توسعه‌دهندگان اتریوم به انتقال شبکه اصلی خود از یک مدل اجماع اثبات کار به اثبات سهام نزدیک می‌شوند.

شبکه بیت کوین از مدل اثبات کار استفاده می‌کند و اغلب به دلیل میزان انرژی مورد نیاز استخراج‌کنندگان بیت کوین برای رقابت با یکدیگر برای اعتبارسنجی تراکنش‌ها مورد انتقاد قرار گرفته است. در همین حال، بنیاد اتریوم مکرراً گفته است که انتقال آن به مدل اثبات سهام به‌طور چشمگیری تقاضای انرژی برای «استیکرها» یا اعتباردهنده‌های شبکه را کاهش می‌دهد.

ارتقای اتریوم ۲.۰ مدت زیادی است که در حال انجام است. فاز اول، به نام Beacon Chain، در ۱ دسامبر ۲۰۲۰ شروع به کار کرد. فاز بعدی، به نام مرج، هنوز در حال انجام است و انتظار می‌رود که تا سه‌ماهه دوم یا احتمالاً در سه‌ماهه‌ سوم به پایان برسد.

 

پیشنهاد مطالعه: اتریوم ۲.۰ چیست؟ (Ethereum 2.0)

 

Source

https://coiniran.com/?p=50619
دکمه بازگشت به بالا