ایستگاه خبر

آپدیت جدید برای رفع باگ شبکه آزمایشی اتریوم ۲.۰

پس از راه‌اندازی موفقیت‌آمیز، شبکه آزمایشی اتریوم Medalla با اولین مشکلات خود روبرو شد. از لحاظ تئوری، Medalla قرار بود آخرین تست چندکلاینتی باشد که قبل از فاز صفر Ethereum 2.0 راه‌اندازی می‌شود. با این حال، باگ شبکه آزمایشی اتریوم ۲.۰ در هماهنگ‌سازی گره‌ها در حال حاضر نگرانی‌هایی را در این جامعه ایجاد کرده است.

Medalla در ۴ اگوست امسال راه‌اندازی شد و با پنج کلاینت کار می‌کند: Teku از ConsenSys ،Prysm از آزمایشگاه‌های Prysmatic ،Nimbus از Status ،Lodestar از ChainSafe Systems و Lighthouse از Sigma Prime.  هدف مدالا آزمایش پایداری زنجیره Ethereum 2.0 در شرایط واقعی بود.

هماهنگ‌سازی، باگ شبکه آزمایشی اتریوم ۲.۰  
این باگ در ۱۴ اگوست توسط Terence Tsao، عضو تیم آزمایشگاه Prysmatic گزارش شده است:

همه سرورهای cloudflare roughtime اطلاعات اشتباه را برگرداندند، و گره‌های Prysm به درستی عمل نکردند. ظاهراً گره‌‌ها به سرور NTP متصل می‌شوند تا زمان خود را همگام‌سازی کنند اما با مقادیر اشتباه این کار انجام می‌شود. در حال حاضر از ۶ سرور NTP برای رفع این مشکل استفاده می‌کنند. اما به نظر می‌رسد این تعداد سرور کافی نبوده است، زیرا هم‌چنان با مقادیر اشتباه همگام‌سازی می‌شوند.

این موضوع به طور مستقیم بر عملکرد اعتباردهندگان تأثیر گذاشت. کلیه مراجعین شرکت Prysm از ساعت ۵:۳۰ تا ۶:۴۵ بعد از ظهر UTC در ۱۴ اگوست در معرض این موضوع بودند. پرسون وان لون، بنیانگذار آزمایشگاه‌های Prysmatic، گزارش داد که تعداد افراد موجود در آزمایشگاه که با موفقیت بلوک‌های خود را تأیید می‌کردند، ناگهان از ۷۵٪ به نزدیک به ۵٪ کاهش یافت. در ادامه، آزمایشگاه های Prysmatic تصمیم به پیاده سازی اقدامات زیر گرفتند:

ما تصمیم گرفتیم که همگام سازی ساعت roughtime را بطور پیش‌فرض غیرفعال و آن را انتخابی کنیم. این امر مانع از بروز این نوع مسئله در مقیاس جهانی می‌شود و اکنون نتایج roughtime به عنوان یک FYI و نه تنظیم خودکار ساعت گزارش می‌شود.

این اقدامات اولیه با آپدیت بعدی برای مشتری آزمایشگاه‌های Prysmatic انجام شد. دو روز پس از گزارش این باگ، تیم Prysmatic alpha.22 را منتشر کرد، آپدیتی که اصلاحات زیادی را در زمینه زنجیره همگام‌سازی ارائه می‌دهد. تیم Prysmatic امیدوار است که alpha.22 به بهبود Medalla کمک کند.

واکنش سریع تیم آزمایشگاه Prysmatic مانع از سقوط کامل آزمایشگاه شد. با این حال، انتقادات جامعه رمزارز بالا گرفته است. با این حال، هنوز زود است که ببینیم انتشار فاز صفرِ Ethereum 2.0 تحت تأثیر آخرین تحولات خواهد بود یا نه؟

 

Source

https://coiniran.com/?p=40748
دکمه بازگشت به بالا